Štěpánský běh + Vánoční běh Hlučínem

Je již dlouholetou tradicí, že se v Ostravě na druhý svátek vánoční koná běžecký závod. Dříve míval Štěpánský běh zázemí na VOKD Poruba, ale co se stadion začal rekonstruovat, přemístil se závod na náš stadion do Ostravy – Martinova. Trasa se natáhla na 15 km a běží se převážně mimo dopravní komunikace. Letos se na startu 46. ročníku sešlo 64 závodníků, což je úbytek oproti létům minulým. Přitom počasí běhu přálo, bylo teplo a vítr, který měl v nárazech přesahovat rychlosti nad 60 km/h, nebyl pro závodníky až takovým nepřítelem.

Hned od začátku celému startovnímu poli utekl náš Patrik Pastor a náskok udržel až do cíle. Jeho vítězný čas se zastavil na hodnotě 55:51 minut. Pronásledovat se Patrika snažil další náš běžec Jan Benbenek a ač z náskoku pořád ukrojoval, nakonec skončil druhý s 15sekundovou ztrátou. Pro třetí místo si taktéž osamocen doběhl v čase 57:07 Marek Svoboda (AD team).

Pro vítězství mezi ženami si s přehledem doběhla zkušená Eva Filipiová ze Šumperka a připsala si výkon 1:01.12 hod. Druhá skončila Martina Mazáčová (AKEZ Kopřivnice) 1:03:56 a třetí místo brala Hana Legerská (SSK Vítkovice) 1:07:05 hod.

Naši členové měli startovné zdarma a tak toho využili v hojném počtu: Marek Škapa 58:25 a 1. místo v kategorii, Ondřej Dominik 59:38 a 2. místo v kategorii, Dan Šindelek 1:01:02 a 3. místo v kategorii, Petr Škrabánek 1:05:28 a 1. místo v kategorii, Roman Slowioczek 1:08:07 a 2. místo v kategorii, Kateřina Šeděnková 1:08:43, Pavel Juřica 1:09:30, Romana Hyršová 1:16:16, Jaroslav Hrabuška 1:21:52, Lenka Běhunčíková 1:21:58, Miloslav Nosek 1:21:58, Alfons Vytisk 1:25:29, Martin Hlavsa 1:27:16, Ladislav Dvorský 1:27:56 a Josef Smola 1:28:31.

Vánoční běh Hlučínem

Taktéž tradicí je tentýž den odpolední závod v Hlučíně. Startovalo se ve 14 hodin a na 4 km dlouhou trať se vydalo 80 závodníků a někteří z nich už měli v nohách dopolední závod na 15 km. Mezi muži zvítězil chodecký talent z Poruby Adam Zajíček a to v čase 11:46 minut. V ženách brala první místo časem 17:23 Eva Hrachovcová z Ostravy.

I zde měl náš klub zastoupení: Celkově třetí doběhl Jiří Pytlík 12:45 a Petr Škrabánek 15:06 minut.