Mikulášský běh

V sobotu 9. prosince se na stadionu MK Seitl v Ostravě Martinově sešlo celkem 74 běžců, aby vyrazili na tradiční pětikilometrovou trasu přes pěší lávku nad řekou Opavou a dále směrem k dálnici. V polovině čekala otočka pádilo se zpátky do cíle. Letos se na startu objevili také mystické postavy Mikuláš, čert a anděl. Hlavně čertice neměla tak úplně pekelné manýry. Ač zcela ďábelsky nedala žádné ze závodnic šanci, aby ji ohrozily ve vítězství, tak následně po závodě s andělským úsměvem rozdávala všem bonbónky z košíčku 😊.

Terén byl takový všehochuť odpovídající aktuálnímu počasí a lišil se dle „údržby“ daného úseku. Místy byl na trati sníh, někde již asfalt, jinde zase solí rozbředlá kaše. Prostě podmínky, které nenahrávaly rychlým časům.

Hned od startu šel do čela Petr Pospíšil (TJ Jäkl Karviná) a uháněl, jako by šlo o závod na jednu míli. Neznalý trati neodbočil pod železniční trať a kdybych na něj nekřiknul, uháněl by dál, možná až do třebovického Tesca. Malého zaváhání jsem využil, dostal se na první pozici a tu pak kontroloval až do cíle. Vítězný čas činil 20:26 minut. Na druhém místě doběhl o 14 sekund později Jiří Mučka z BK Ludgeřovic a třetí skončil časem 20:57 již výše zmiňovaný Petr.

Ženám kralovala „rohatá“ Martina Mazáčová, když její čas v cíli byl 22:10 minut. Zdárně ji sekundovala Charlotte Rozumová z Ostravy Poruby, když na vítězku ztratila pouhých 7 sekund. Třetí místo vybojovala Hana Legerská (SSK Vítkovice) 23:27 minut.

Neb kdo běžel z našeho oddílu v klubovém dresu, měl startovné zdarma, tak byla naše účast obrovská: Tomáš Lipina 23:19, Roman Slowioczek 23:32 a 1. místo v kategorii, Kateřina Šeděnková 23:44 a 2. místo v kategorii, Magdaléna Drastichová 24:21 a 3. místo v kategorii, Jakub Wágner 24:38, Petr Milfait 24:44, Stanislav Sviták 25:22 a 1. místo v kategorii, Jana Kilarová 25:40 a 3. místo v kategorii, Robert Wágner 26:20, Romana Hyršová 26:39, Alfons Vytisk 27:07 a 2. místo v kategorii, Radim Václavík 27:24, Lenka Běhunčíková 28:00, Radomír Pach 28:04, Jaroslav Hrabuška 28:44,  Josef Smola 28:54 a 3. místo v kategorii, Tadeáš Šelong 31:01 a Jaroslav Máčala 36:53 minut.