Petrovy kameny po roce a rychleji

Yes!enický maraton, sobota 20. srpna 2016

Takřka přesně rok od své maratonské premiéry jsem – v sestavě MKS s UltraLiborem Svozilem a Jardou Hrabuškou – pohlédl na nesvaté Petrovy kameny. Samozřejmě opět v rámci Yes!enického nebo chcete-li Jesenického maratonu.

Ten loňský skončil v čase 5.58.14, takže jsem se připravoval na vylepšení s cílem nejméně 5.30. Zúročil jsem běhy na Skalku v Porubě, Velký Javorník i jiných stoupání, jakožto další maratony. Na Šeráku z toho bylo devět minut v plusu, na Červenohorském sedle cca jedenáct, na Ovčárně skoro čtvrthodina. Místa s chůzí se podstatně ponížila, dlouhé seběhy mi nahrávaly a vystoupání na památné místo orgií čarodějnic s pekelníky motivovalo. Vedle trasy zde ležely, přísahám, vidle (a hrábě) na závan síry přísahat nemohu, ale … Stejně jako vloni by se místy šikla větrovka, kterou jsem opět nechal na startu. V závěru před Ztracenými kameny mi ovšem nešlo běžet po úzkých pěšinkách a klesání po balvanech znamenalo další ohromné ztráty, které jsem pak musel odčiňovat závěrečným sprintováním na přirozeném povrchu – asfaltu. Jardu Hrabušku jsem nedoběhl, stačilo mu 19 sekund k dobru. Ale, kde pět a půl hodiny? Finišoval jsem za 5.20.55!

Maraton doběhlo 285 závodníků. Nejlépe David Pelíšek z AK Olomouc za skvělých 3.15.32. Mezi ženami byla první Denisa Krejčiříková z VZS Ostrava za 4.07.40.

A výsledky MKS Ostrava: Jeden z pouhých dvou účastníků všech osmi ročníků Jesenického maratonu Jarda Hrabuška – 5.20.36, David Rigo – 5.22.33, Georgis Fasulis – 6.33.09,UltraLibor Svozil – 6.37.07. Půlmaraton: Kristina Čabanová – 3.36.50.

Radek Luksza

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..