Jak si vedli naši členové…

Opavská míle

V úterý 5. září mohli již po jedenácté změřit síly běžci různé výkonnosti s elitními mílaři. V Opavě se konal oblíbený závod na jednu míli a z Olomoucké ulice se směrem k cíli na Horním náměstí vydali také tři naši závodníci. Tomáš Věnsek 1609 metrů zvládl za 4:49 minuty a Marek Škapa za 5:20 minut, což mu stačilo ke 3. příčce ve své věkové kategorii. Jan Schvarzbacher proťal pomyslnou cílovou pásku o minutu později po Markovi a ve své kategorii skončil druhý!

Slezanská desítka

O den později ve středu 6. září se na atletickém stadionu TJ Slezanu ve Frýdku konal 37. ročník závodu na 10.000 metrů. 25 kol si na dráze odkroužili také naši Dan Šindelek, který časem 38:47 bral 2. místo ve své kategorii a Roman Slowioczek, jenž si připsal výkon 42:38 minut.

Běh Chuchelnou

15. ročník tohoto závodu, jenž si závodníci oblíbili například díky krásné trailové trati, se konal v Chuchelné v sobotu 9. září. Celkově čtvrtý a svou věkovou kategorii ovládl Marek Škapa, jenž si připsal výkon 58:40 minut. Také Petr Škrabánek časem 1:06:06 hodiny mohl slavit vítězství ve své věkové kategorii. V závodě nás reprezentoval ještě Jiří Hrbáč a to cílovým časem 1:27:24 hod.

Běh rodným krajem Emila Zátopka

Z Kopřivnice do Rožnova přes sedla nad pramenem Jičínky se běžci v sobotu 16. září vydali po jednadvacáté. Trasu dlouhou 22,3 km s převýšením 375 metrů zdolali také čtyři naši. Dan Šindelek časem 1:35:04 hodiny skončil ve své kategorii na 2. místě. Petr Škrabánek výkonem 1:44:53 svou kategorii vyhrál. Dále běželi Miroslav Valošek 2:07:33, Jana Kilarová 2:07:58 a Josef Smola 2:22:35.

Foto Jiřího Harašty:

ŠumpeRUN

V sobotu se také městem Šumperk běžela desítka. Trať se s skládala ze tří okruhů se startem a cílem na náměstí Míru. My jsme měli v závodě dvojí zastoupení. Milan Ondrášek časem 38:22 vybojoval 3. místo ve své věkové kategorii. Kateřina Šeděnková dokázala časem 44:44 svou věkovou kategorii vyhrát.