Ohlédnutí za uplynulými závody

Palkovice – Kubánkov

V pátek 25. srpna se vydalo z Palkovic 81 běžců na 17 km dlouhý a náročný závod s převýšením 270 metrů. Konal se zde 12. ročník běhu Palkovice – Kubánkov a my jsme měli ve startovce tři naše zástupce. Nejlépe si vedl celkově druhý Jirka Pytlík, který zvládl trať za 1:08:11 hodiny. Celkovou vítězkou mezi ženami se stala Petra Pastorová 1:18:36 a závod za 1:23:36 hodiny doběhl také Roman Slowioczek.

Běhej Lesy

Běžecký seriál Běhej lesy pokračoval v sobotu 26. srpna dalším závodem. V Bedřichově v Libereckém kraji se konala běžecká obdoba Jizerské 50. Na trasu 11 km se vydala také naše členka Jarmila Gavlíková a do cíle doběhla za 1:04:40 hodin.

500. maraton Miry Krumera

Na počest pětistého maratonu Miroslava Krumera byl v sobotu 26. srpna na našem stadionu uspořádán závod právě na tuto královskou distanci. Trať se skládala z osmi okruhů a náš oddíl reprezentovali tři členové. Libor Svozil zvládl závod za 4:26:08, Radek Luksza 4:32:56 a Karel Budík za 6:25:44 hodin.

Beskydská sedmička

V pátek večer 1. září byl na třineckém atletickém stadionu odstartován další již 14. ročník vyhlášené B7.  Na zdolání 101 km s celkovým převýšením 5500 metrů se vydali také tři naši ultravytrvalci. Nejlépe se vedlo Michalu Kubínovi, který sedmu zdolal za 19:44:03 hodin. Do cíle na náměstí Míru ve Frenštátu pod Radhoštěm se dostala také Iva Kondasová 24:13:12 a s ní i Miroslav Valošek 24:13:17 hodin.