Ohlédnutí za uplynulým víkendem

Běhej lesy Bílá

V sobotu 12. 8. se konal další závod běžeckého seriálů Běhej Lesy.  Pátý z celkových osmi závodů zavítal tentokrát do Beskyd. K výběru byly dvě varianty tras a to na 10 a 18 km. A právě tu delší si vybral náš Daniel Filip. Trasu z převýšením 423 metrů zvládl za 1:32:56 hod.

Hostýnská osma

Taktéž v sobotu se v Rajnochovicích konal již 12. ročník velice oblíbeného turisticko-běžeckého závodu jednotlivců a dvoučlenných týmů Hostýnská osma. Letos trasa měřila 68 km s převýšením cca 3000 metrů. Ani jednou na startu nechyběl náš Marek Škapa. Letos ho potkaly žaludeční problémy, ale ukázal se jako bojovník, nevzdal a dokázal se dostat v čase 12:10:11 hodin do cíle. O něco dříve, přesněji za 11:21:25 hodin, proběhl cílem další náš vytrvalec Miroslav Valošek.

Běh Olbramicemi

V neděli v Olbramicích se mohli závodníci zúčastnit 9. ročníku místního běžeckého závodu. Vybrat si mohli dvě varianty, kratší na 4 km a delší na 16 km. Na kratší trati zabodoval náš Jan Benbenek, který časem 14:28 minut skončil na celkovém 2. místě. V hlavním závodě jsme měli zastoupení početnější. Celkově pátý skončil Vojtěch Gruchala. Jeho cílový čas 1:20:26 mu vynesl 3. místo v kategorii. Svou věkovou kategorii vyhrál v čase 1:21:52 Petr Škrabánek. Dále nás reprezentovali Tomáš Lipina 1:31:46 a Alfons Vytisk, kterému čas 1:42:18 vynesl 3. místo v kategorii.