Železný císařák

Již potřinácté se v pátek 28. července v 17 hodin ponořili závodníci do Hlučínského jezera, aby zdolali cca 150 metrů dlouhý plavecký úsek tohoto triatlonového sprintu. Dále je čekalo asi 6 km na kole a závěrečný cca tříkilometrový běžecký úsek.

Náš Jirka Pytlík se tohoto triatlonu zúčastnil již posedmé, doposud vždy slavil vítězství a nejinak tomu bylo i tentokrát. Ve všech úsecích byl nejrychlejší a jeho celkový vítězný čas činil 25:10 minut. Také druhé místo cinklo našemu oddílu, když na něm doběh v čase 29:22 Petr Brož. Třetí skončil se ztrátou 36 sekund na druhého Kazimierz Grycman z polských Ciechiowic.

Ženám kralovala Hana Legerská z SSK Vítkovice, když všechny tři disciplíny zdolala za 32:50 minut. O 56 sekund později doběhla druhá Jana Gřešková ze Suchých Lazců a třetí skončila časem 36:15 Lucie Georgiu z Ostravy.

Naše barvy ještě hájili Jiří Hrbáč 36:37 a Radomír Pach 39:46 minut.