Víkendová bleskovka

Cool Run

V sobotu se konal v Hlučíně 3. ročník městského běhu. Na výběr byly tři různě dlouhé trasy 2,5 km, 5 km a 10 km. Startovalo se od Kulturního domu, kde bylo také pro běžce připraveno zázemí. Pátrání po výsledcích byla trošku detektivní práce. Za náš oddíl se zúčastnila nejdelší tratě Jana Kilarová a zvládla ji v čase 51:16 minut. Příští ročník by se snad mohl uskutečnit v okolí Hlučínského jezera.

Kysucký maratón

V Čadci se v sobotu konal 47. ročník tradičního závodu, který je druhým nejstarším maratonem na Slovensku. Z našeho oddílu jsme měli čistě mužskou účast. Nejrychleji zvládl maraton Daniel Šindelek za 3:33:12 hod. Roman Slowioczek finišoval 15 sekund za Danem a bylo z toho druhé místo v kategorii. Dále startovali Radek Luksza 4:16:56, Jaroslav Hrabuška 4:22:34 a Libor Svozil 4:42:50 hod.

Letní RUNdál

Seriál závodů RUNdál měl v sobotu svou letní zastávku, která měla start a zázemí na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě – Zábřehu. V hlavním závodě na necelých 4,5 km jsme měli v ženské kategorii zastoupení v podobě Ivky Kondasové, která časem 19:52 doběhla ve své věkové kategorii na 2. místě. Mezi muži dva naši zástupci získali první dvě místa ve stejné věkové kategorii a to v pořadí Michal Buba 15:38 a Marek Škapa 15:53 minut.

Mattoni 1/2Maraton Olomouc

V sobotu v podvečer se v Olomouci konal další ročník běžci i diváky velice oblíbeného půlmaratonu. Opět panovalo velmi teplé počasí, což je pro tento závod již docela typické. My jsme měli na startu pět našich zástupců, kteří trať zdolali v těchto výkonech: Jan Fousek 1:22:24, Milan Ondrášek 1:28:06, Kateřina Šeděnková 1:35:45, Libor Jírů 1:47:53 a Lenka Běhunčíková 2:01:09 hod.