18 komentářů u „“

 1. Zdravím,
  můžu poprosit opravit jméno ve výsledcích Ohery (a i poháru ;)).
  Díky Zuzka Jurajdová

  Odpovědět
   • Bylo tam špatně, myslím, příjmení. Pak to ale bylo opraveno (a sem už jsem nekoukala). A každopádně teď už ty výsledky stejně vůbec nemůžu nikde najít :D.

    Odpovědět
 2. Ahoj. Můžu běžet na maratonu ohery celý maraton a započítate mi půlku do mbp? A nebo to nelze?

  Odpovědět
  • Ahoj Martine, zkus se domluvit přímo s Ottou. Loni to tak udělala Hanka L. a byly proti tomu stížnosti, tak jí to nepřišlo.
   Ondra

   Odpovědět
 3. U jarního Rundálu jsou napsány kat. trochu podivné a možná by bylo třeba těm klukům říct ať to sjednotí že závod je zařazen do MBP kde by ty kat. měli být stejné.
  Jedná se tedy o kat. B,C kde je napsáno v propozicích:
  muži B 1978 – 1965 5000 m
  muži C 1964 a starší 5000 m
  Muži B jsou dle toho 40 až 53 let 🙂 a mělo by být 40-49 let.
  Muži C 54 let a více a mělo by být 50 a více let.
  Nevím kde k tomu číslu 53 přišli, ale kat do 53 let jsem ještě nikdy neviděl.
  Tak snad to opraví jak by to mělo být.

  Odpovědět
 4. Děkuji za redukci bodů z Ludgeřovic kde startovali i běžci se psy.Teď už je to v mém případě zprávně kdy celkově jsem doběhl na 11.místě, ale byl tam jeden běžec se psem tak mám být na 10.místě a dostat 31 bodů což je opraveno.Díky.
  Roman

  Odpovědět
 5. Vašku, vlastně všichni, co čekáte na výsledky po 3. závodě, vydržte. Jsme mimo ČR, tak zatím nebyl moc čas výsledky započítat. Dodáme je co nejdříve.
  Díky za pochopení.
  Ondra

  Odpovědět
 6. K dnešku máme v kat.70+už 3 závody ale stále máme uvedené v tabulce jen 2 starty/ Dědek Bezkidský a Václav Procházka

  Odpovědět
 7. Zdar Péťo, souhlasím s tebou že bodování je dobré pro svou jednoduchost, ve které je krása.
  Běháme proto, že to máme rádi, a když z toho někdy něco kápne, tak to je ta třešnička na dortu za úsilí, jenž na to vynakládáme. Jinak jsi zbytečně skromný, považuji tě za borce k jehož časům na maratonu či půlce se stěží kdy přiblížím. Každý nezaběhne opakovaně xx krát maratónek pod 3h. To už je něco.
  Blahopřeji k umístění v MBP prvního poraženého v kategorii.

  Odpovědět
 8. Rok 2017 úspěšně za námi. Celkové výsledku poháru však v obdobném duchu jako vloni.
  Musím se tedy po roce opět pozastavit nad kontroverzním bodováním, které je podle mě velmi, velmi nespravedlivé k běžcům, kteří pohár běhají poctivě. Je otázkou, pro koho je pohár MBP vůbec určen? Dobrým běžcům, kteří běhají pro radost a snaží se oběhnout celý pohár a posbírat bodíky z co nejvíce závodů? Nebo pro elitní běžce, kteří často ani neví, že konkrétní závod, který vyhráli, je i součástí nějakého poháru? Odpověď je jasná – současné bodování je pro elitní běžce. Důkazem je celkové vítězství Matouše Vrzaly s osmi starty a třetí místo Martina Ocáska v kategorii M20-39 s pouhými pěti (5!!!) starty!!! Nic proti těmto běžcům, mají můj respekt a obdiv, naopak jejich umístění dokazuje, jak jsou výjimeční. Ale proti tomu je velmi smutné sledovat, jak závodník s deseti starty (počet započítávaných závodů) se krčí na konci celkového pořadí a jsou před ním i závodníci s pouhým jedním startem!!! (namátkou Martin Popek – 10 startů a celkem jen 33bodů, konec první stovky v celkovém pořadí – více má dobrý závodník i za jedno jediné osmé místo! Nedůstojné…) Takto by pohár podle mě fungovat neměl. Pohár by měl být o více závodech, běžci by měli být motivování pohár oběhnout celý a za účasti by měli být důstojně odměňováni (např. starý způsob bodování – procenta z celkového výkonu vítěze).
  Bohužel to vede k tomu, že klesá i zájem o pohár jako celek – letos nikdo neoběhl více než 10 závodů z 15. Loni přitom bylo i 10, 11, 12 a dokonce 13 startů ze 14 závodů (btw. s tímto bodovým systémem v roce 2016 byl poctivec s 13ti starty na „úžasném“ 72.místě se 40ti body a před ním opět lidé s jediným startem…) Opravdu motivující takový pohár obíhat.
  Samozřejmě jsem rád, že někdo vůbec nějaký pohár organizuje a pořadí počítá, také závody mají vysokou úroveň. Všem za to moc děkuji a prosím pokračujte v tom i dalších letech, nenechte se kritikou odradit 🙂
  Jen se zkuste prosím nad smyslem poháru MBP (a pro koho je určen) zamyslet. Vše je to o bodování, nic víc nekritizuji. A kromě kritiky připojuji i návrhy řešení. Prvním je návrat ke starému osvědčenému bodování (diskutováno s mnoha jinými běžci, nenašel jsem žádného, kdo současný model považuje za lepší, natož spravedlivější). Druhým je zavést minimum započívaných závodů – to sice neřeší špatný systém bodování, ale na závěrečném pódiu dostane přednost člověk, který oběhne alespoň minimum závodů před někým, kdo jich má polovinu a pohár ho nezajímá (tzn. pokud se počítá 10 nejlepších, pak je také nutné jich alespoň 10 oběhnout).
  Děkuji a všem přeji do nového roku hlavně zdraví a radost (nejen) z běhu!!!

  Odpovědět
  • Ahoj Vojto. Moc s Tebou nesouhlasím. Já odběhl závodů dvanáct a nijak mi to neuškodilo. Se svým umístěním v celkovém pořadí i v kategorii jsem spokojený 🙂 A určitě se nepovažuji za elitního běžce. Tvůj návrh na minimum závodů pro zařazení v poháru je zajímavý, ale určitě ne v počtu počítaných, protože by se mohlo stát, že na bednu nebude mít kdo vystoupit 😀 A bodování mi připadá dobré pro svou jednoduchost. Musíš totiž také myslet na toho maníka co to počítá a nechce u toho sedět hodiny 😛 Tak se měj a běhej ! Petr -W-

   Odpovědět

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..