Ohlédnutí za uplynulým víkendem

První ze dvou po sobě jdoucích prodloužený víkendů byl ve znamení třech závodů. V každém z nich měl náš oddíl zastoupení. Nejúspěšnějším z našich byl Jirka Pytlík, který dva své starty přetavil ve dvě celkové prvenství. Avšak opravdovým borcem bychom mohli klidně vyhlásit Petra Škrabánka, který se zúčastnil všech tří závodů. Ve všech třech dokázal ovládnout svou věkovou kategorii a to určitě stojí za uznání.

Veřovská desítka

V sobotu 29. dubna se ve Veřovicích běžel závod na 10 km. Zde jsme měli zastoupení čtveřici běžců. Všichni čtyři se svými výkony dostali na stupně vítězů. Nejrychlejší z nich byl celkově 11. Marek Škapa 36:28 a 1. místo v kategorii, dále pak Dan Šindelek 38:23 a 2. místo v kategorii, Petr Škrabánek 39:48 a 1. místo v kategorii a Alfons Vytisk 51:45 a 2. místo v kategorii.

Štěpánkovický kros

O den později v neděli 30. dubna se konal již 37. ročník Štěpánkovického krosu. Trasa závodu občas doznává změn, letos měřila necelých 12 km. Absolutním vítězem se stal náš Jiří Pytlík, jehož cílový čas byl 42:04 minut. Dalším startujícím pod hlavičkou MK Seitl byl už pouze Petr Škrabánek, který časem 50:26 ovládl svou věkovou kategorii.

Májový běh okolo rybníku Nezmar

Nejpočetnější zastoupení jsme měli v pondělí na prvního máje v Jilešovicíh. Patnáctý ročník Májového běhu opět připravil náš Jirka Brož ve spolupráci s místním dobrovolným hasičským sborem. Svůj triumf z předešlého dne zopakoval náš Jiří Pytlík, když zvítězil v čase 38:30 minut. Celkově třetí skončil Marek Škapa 41:22 a ve své kategorii z toho bylo místo první. Dále nás reprezentovali Michal Buba 41:52 a 1. místo v kategorii, Petr Škrabánek 46:03 a 1. místo v kategorii, Vojtěch Gruchala 46:49, Tomáš Lipina 50:06, Miroslav Valošek 55:17, Jaroslav Hrabuška 56:57, Alfons Vytisk 1:00:41 a 1. místo v kategorii a jediná naše zástupkyně něžného pohlaví Irena Skřipcová 1:06:25 hod.