Naši na sobotních závodech

Sobota 22. dubna byla v Ostravě a jeho blízkém okolí ve znamení charitativních běhů a jedné „největší tradiční běžecké události“, aspoň takto ji pořadatelé označují na svých webových stránkách. Na každé z těchto akcí jsme měli zastoupení a vesměs šlo a velice úspěšnou reprezentaci našeho oddílu.

Polanský charitativní běh

V Polance nad Odrou proběhl již 7. ročník charitativního běhu na podporu neonatologického oddělení FNO a novorozeneckého oddělení JIP2 Městské nemocnice Ostrava. Závod na 10 km ovládli naši Patrik Pastor (34:07) jako nejrychlejší vůbec a Petra Pastorová (41:20), která byla první ženou v cíli. Třetí celkově doběhl Tomáš Věnsek (35:07).

Charitativní běh NF Křídla dětem

Na porubské Hlavní třídě se konal 1. ročník charitativního běhu, jenž odstartoval Jarní sbírku Nadačního fondu Křídla dětem. Závodu na 5,2 km se zúčastnili dva naši zástupci. Michal Buba doběhl v čase 19:54 celkově třetí a Magdaléna Drastichová byla za 22:22 absolutně první mezi ženami.

NN Night run Ostrava

Také noční zážitkový běh konaný tradičně na Masarykově náměstí měl charitativní ráz. Zastoupení jsme měli v obou distancích. Na 5 km se na celkovém 5. místě umístil časem 19:20 Miloslav Nosek, dále běželi Radomír Doležel 27:13 a Jáchym Doležel 30:55. V hlavním závodě na 10 km nás reprezentovali Eva Tomaszewiczová 51:06, Jarmila Gavlíková 51:11 a 1. místo v kategorii a Miroslav Valošek 53:59.