Kateřinský běh Hrabovou

Dětičky v lázních, tzn. volné odpoledne, proč tedy nezkusit jeden ze série z běhů Hrabovou. Už jen pro ty krásné medaile – srdíčko, když odběhneš všechny 4 = čtyřlístek 😊.

Jdu tedy na to, po cestě nabírám Evičku a jedem do Hrabové, počasí ideální na dres a kraťasy. Dorazíme na místo, vyzvedneme si startovní čísla a potkáváme samé známé. Milé setkání se stejně naladěnými lidičkami. Převlíkačka a rychle se jít rozklusat. Trochu obavy, protože 5 km není zrovna moje disciplína, ale co už, nějak to dopadne 😊.

Při rozklusu míjíme na trati dětičky, které zrovna závodí, všichni jim fandíme. Dobíháme zpátky na start, ještě rychle na záchod, prostě předstartovní nervozita a chystáme se až to vypukne. Účast je docela hojná přes 150 běžců a běžkyň. Na startu se bavím s Michalem jak to poběží a on že neví, že to nikdy neběžel stejně jako já 😊. Nevadí, zkusíme to a uvidíme. V prvních řadách stojí ti nejlepší a my se řadíme někde dál. Je odstartováno, běží se 2 okruhy, což mám ráda, protože se potkáváme s běžci a navzájem si fandíme. Michal stále přede mnou, domluvené tempo si držíme, potkáváme běžce zpět, v čele náš Patrik, který má natrénováno z Maroka a suverénně si běží celou trať sám. Za ním další skvělí běžci, první žena Petra a kousek za ní Markét, holky si vedou skvěle a já se držím s Magdou na třetí pozici. Posledních 600 m Michal začíná zrychlovat, nedá se nic dělat musím to taky nakopnout 😊. Dobíháme do cíle oba spokojení, chvilku za námi dobíhá Evička a Jaruška.

Jdeme se vyklusat směr ke škole, kde bylo vyhlášení a hojné občerstvení – chleby s pomazánkou a výborné domácí buchtičky.

Na start se postavilo celkem 127 závodníků a závodnic. Celkově první v cíli a také 1. v kategorii do 39 let byl Patrik Pastor 0:16:41, druhý v cíli Robert Chrudina (Stěbořice) 0:17:08 a třetí v cíli, zárověň 2. v kategorii do 59 let Marek Škapa 0:17:54. V nejmladší kategorii mužů jsme neměli dalšího běžce. V kategorii do 49 let se umístil 1. Michal Buba 0:18:04, dalším běžcem byl Michal Kubín 0:20:06. V kategorii do 59 let 3. místo Dan Šindelek 0:18:58, dále Tomáš Lipina 0:21:31, Radomír Doležel 0:25:19, Radomír Pach 0:27:40. Pro 1. místo v kategorii do 69 let si přiběhnul Petr Škrabánek 0:19:53, 2. místo Roman Slowioczek 0:20:47, dále Pavel Pivko 0:26:26. Mezi muži and 70 let vládli běžci našeho klubu. 1. Alfons Vytisk 0:24:07, 2. Stanislav Sviták 0:24:22 a 3. Josef Smola 0:25:57.

Z žen byla 1. v cíli Petra Pastorová 0:18:45, 2. v cíli Markéta Kašná (TJ Jäkl Karviná) 0:19:21 a 3. v cíli Kateřina Šeděnková 0:20:07.  Stejná trojice žen i ve stejném pořadí ovládla stupně vítězů v kategorii do 49 let, ve které ještě běžela Eva Tomasczewiczová 0:23:13. V kategorii do 39 let byla 1. Magdaléna Drastichová 0:20:22. V poslední kategorii žen nad 50 let byla na 1. místě Jarmila Gavlíková 0:23:24, 3. Jana Kilarová 0:24:07.

Skvělý závod těším se na další srdíčko, které se běží v srpnu 😊.