Jarní 10 a něco navíc

Jsou věci, které lze ovlivnit a takové, které by pořadatelé ovlivňovat chtěli, ale jsou na ně prostě krátcí. Přemýšlím, jak je to s počasím. Zda pár modliteb v Kravařském kostele, zásah shůry, nemělo vliv na to, že v neděli v Olšinkách bylo opět nádherně. Chtělo to snad jen větší důraz na orodování za bezvětří a bylo by počasí pro běh dokonalé. Nový areál je také obrovské plus, šatny, sprchy, dostatek sociálních zařízení a venku atrakce pro děti, prostě radost tam trávit čas. Vše tady splňovalo standard, na který jsme od pořádajícího Prajzského BK Kravaře zvyklí. Jen jednu výtku, nebo spíše doporučení, bych si přece jen neodpustil. S tratí se dá různě manipulovat, co je cyklostezka vybudovaná i na stranu Zábřehu a je jen na uvážení pořadatelů, zda třeba nevynechat tu krátkou krosovou vsuvku, ale to je jen detail. Co mě však loni i letos udivilo, že je obrátková desetikilometrová trať o něco delší. Konzultoval jsem to v cíli s mnoha závodníky a všem hodinky naměřily cca 100 až 150 metrů navíc. Nevím, jakou metodou pořadatelé trať měřili, ale kdysi starý okruh měli změřený šesti různými způsoby a těžko se dalo něco rozporovat. Pokud by se však ukázalo, že je vše pečlivě zaměřeno a vzdálenost na hodinkách zkresluje třeba opravdu velký počet zatáček na cyklostezce, pak se pořadatelům rád omluvím za mé „rýpání“ 😊.

A dost keců, on ten den byl hlavně o běhání 😊. Po desáté dopolední se na trať vydalo 111 běžců a hned od startu vypálil dopředu jako blesk největší favorit Petr Muras z SSK Vítkovice/Kerteam a vyhnul se tak menší strkanici v první zatáčce. Ač v cíli nebyl se svým časem 33:42 minut úplně spokojený, zvítězil o parník. O další dvě místa mezi nejlepší trojkou to byl náš oddílový souboj, kdy druhý skončil Jan Benbenek 35:58 a třetí Marek Škapa 36:43 min.

Ženám, jak je tomu v drtivé většině v našich končinách zvykem, kralovala Markéta Kašná z BK Ludgeřovice. Její vítězný čas byl 41:01 min. Druhá skončila časem 42:12 Hana Bednarčíková z Krnova a třetí místo vybojovala v čase 42:53 Marie Vybíralová z AO Kobeřice.

Naši v závodě: Ondřej Dominik 36:55 a 1. místo v kategorii, Michal Buba 38:09 a 2. místo v kategorii, Petr Škrabánek 42:22 a 1. místo v kategorii, Jana Kilarová 49:37 a 1. místo v kategorii, Miroslav Valošek 50,07 a Irena Skřipcová 57:35 min.