24 ore di Torino

O víkendu běžela Petra za velmi těžkých podmínek v italském Turíně závod na 24 hodin. Startovalo se v sobotu v 10 hodin dopoledne a to za ještě ideálních běžeckých podmínek. Okruh, na kterém se závodilo, vedl okolo stadionu a jedno kolo měřilo 1013 metrů. Běželo se na stejném okruhu, kde se v roce 2015 konalo MS na 24 hodin a kde jsem byl přítomen jako vedoucí družstva České reprezentace.

Petra až do 50 km v pohodě tempem 5min/km. Udělala si tak náskok 5 km na druhou Italku. Po 16 hodině dostala Petra krizi, trošku zvolnila, ale po hodině ji překonala a opět běžela v pohodě. Nejhorší to bylo k večeru, kdy teplota klesla na 6 °C a nad ránem byly dokonce stupně jen 3. Od třetí hodiny ranní se dostavila další krize a poslední hodinu před koncem se rozpršelo a začal foukat silný vítr. Petra však zvládla běžet co bylo v plánu uběhnout 230 km a to se jí podařilo. Tímto výkonem se nominovala na prosincové MS v Taiwanu. Vítězný Angličan Robbie Britton uběhl 277 km.

Petra celý závod nic nejedla a měla jen prášek od firmy Hamr. Pít se moc nedalo, protože voda v té zimě byla jako z ledničky. Byla tam občerstvovací stanice, ale tam téměř nic nebylo a ve 3 hodiny ráno došel čaj i káva a doplnili to až okolo 8 hodiny. Obdivoval jsem Petru, jak to zvládla jen na tekuté stravě.

Petra si během tří závodů v Itálii udělala dobré jméno a začínají ji zvát na další závody. Club Super Marathon Itália Petře nabídl, aby za ně běhala. Dostala od nich bundu, ve které byla oblečena již na stupních vítězů. Italský svaz ještě musí schválit, aby mohla za tento klub hostovat.