Trofeo Carnevale Di Acireale

V rámci přípravy na 24 hodinovku, která se v sobotu koná v Turíně, si Petra střihla na Sicílii další závod. V městě Acireale se běželo 10 km. Na start se postavilo okolo 700 závodníků. Běželo se 5 kol. Hned po startu 1 km mírně do kopce a po druhé straně zase z kopce. Petra do kopce držela tempo 4 min/km a dolu běžela v tempu 3:30min/km. Nakonec doběhla mezi ženami na 2. místě a to v čase 37:42 min. Jak říkával Roman Baláž: „běžela volně a zadrženě“. 

Po půlmaratonu Petře začal bolet zub a téměř celý týden pořádně neběhala a ani skoro nejedla a když už tak vesměs tekutou stravu. A tak jsem byl s časem spokojeny. Byl to karnevalový závod, kde běželi závodníci také v maskách, které pak vyhodnotily. Pro vstup na náměstí jste si museli koupit vstupenku v ceně 6 EUR, jinak jste se tam nedostali, pokud jste nebyli startující. Já jsem si vzal jejích tričko a 30 metrů jsem běžel okolo pořadatelů. Potom jsem se musel 2 minuty vydýchávat. Byla to fuška 😊. Autem do města se nedalo dostat, protože se asi v délce 3 km po obou stranách silnice parkovalo.

V Turíně by se měla Petra pokusit zaběhnout limit na MS na 24 hodin v Taipei na Taiwanu, které se koná 2. prosince. Pro splnění limitu musí uběhnout 230 km. Tak uvidíme…

 

Otta

Facebook Comments