Odložený Vánoční kros v Bělském lese

V neděli se konal v Bělském lese Vánoční kros, který byl kvůli loňské prosincové sněhové kalamitě přeložený z původního termínu. Šlo o jubilejní 35. ročník a tak se hlavní pořadatel Jirka Brož rozhodl, že tento závod uspořádá, i když to nemohlo moci být v tradičním předvánočním čase. Na původní termín bylo předem přihlášeno poměrně dost závodníků, ale nakonec jich přišlo minimum a tak by se dala použít jedna už zlidovělá hláška že: „Ti, co měli přijít, nepřišli.“ 😊 Ještě 45 minut před startem to vypadalo, že být to filmové představení, tak se snad nebude promítat. Nakonec se sešlo 20 odvážlivců, kteří se v 10:15 vydali na zmrzlou trať. Závodní okruh se za celých 35 ročníků neměnil, jen tentokrát se startovalo a finišovalo přímo z brány u Koliby.

Hned od startu šla do vedení naše dvojice závodníků Ondřej Dominik a Jan Fousek, kteří spolu běželi bok po boku celých 5 km, kdy Ondra nastoupil k finiši a mírný náskok udržel až do cíle. Jeho vítězný čas byl 21:43 minut. O 4 sekundy za ním doběhl Honza. Třetí místo si pohlídal další náš zkušený závodník Marek Škapa, který vzhledem k terénu neriskoval a doběhl v čase 24:11 minut.

Mezi ženami si šla od startu přesvědčivě pro vítězství Lucie Gregoriu z Ostravy a trať zvládla za 28:16 minut. Na druhém místě časem 30:43 skončila naše Jana Dominiková a podtrhla tím úspěšné závodní manželské dopoledne 😊. O dalších 21 sekund později finišovala třetí žena v pořadí Libuše Pastyříková z Olomouce.

V nepočetném startovním poli jsme měli poměrně početné zastoupení: Petr Brož 24:26, Marek Moravec 28:06 a Martina Metzová 38:05. Jakožto sedmdesátník běžel jedno kolo Alfons Vytisk 15:23 min. Rozepisovat se, kdo skončil který v jaké kategorii, by bylo zbytečné neb tentokrát byli na konci vyhlášení úplně všichni, kteří se dostali do cíle.