Silvestrovský běh Hrabovou

Kdyby někdo v sobotu v Hrabové chtěl ignorovat, že je poslední den v roce, tak si klidně mohl představit nějaký aprílový víkend. Teplota šplhala k 10 °C, sluníčko se činilo a jen ten svěží vítr mohl trošku evokovat, jaké že to vlastně máme roční období. A tak nebylo divu, že se na startu objevilo více závodníků nežli loni. Hlavního závodu se zúčastnilo 110 závodníků a poloviční trať absolvovalo 42 běžců.

Když se podíváme do výsledkové listiny, tak nám pohled na první místa může připadat, jako by šlo o souboj dvou největších ostravských klubů. Chlapcům z oddílu mladých a talentovaných z SSK Vítkovice kryli chlapi z našeho MK Seitl zdatně záda. O vítězi v podstatě nebylo pochyb od doby, kdy se do závodu registroval český reprezentant Jakub Zemaník. Svůj v podstatě sólo závod zvládl za 29:06 minut. Další dvě místa obsadili taktéž závodníci z SSK Vítkovic druhý Vojtěch Bárta (30:36) a třetí junior Jeroným Polášek (31:49).

Mezi ženami bylo umístění na prvních příčkách pestřejší. Nejrychlejší v cíli byla Pavla Smolková z Krnova, která dva okruhy Hrabovou zvládla za 37:59 minut. Druhá skončila Hana Legerská z SSK Vítkovic (39:29) a třetí doběhla Darina Trojková z Českého běžeckého klubu (41:30).

ejlepší z našich, stejně jako na Štěpána, byl Jan Benbenek 33:43, dále pak Ondřej Dominik 34:02 a 1. místo v kategorii, Marek Škapa 34:08 a 1. místo v kategorii, Jan Fousek 35:28, Roman Slowioczek 40:37 a 2. místo v kategorii, Petr Jorníček 41:29, Romana Hyršová 44:25, Stanislav Sviták 45:55 a 1. místo v kategorii, Robert Wágner 46:29, Jarmila Gavlíková 46:31, Josef Smola 49:51 a 2. místo v kategorii, Alfons Vytisk 53:27 a 3. místo v kategorii, Jaroslav Hrabuška 55:10 a Radomír Pach 55:28.

Na poloviční trati s přehledem zvítězil v čase 15:41 Matouš Vrzala z SSK Vítkovic. Mezi ženami byla první v cíli za 20:17 jeho oddílová kolegyně Adriana Strnadová. Z našich kratší distanci běželi dva členové, Jana Kilarová 22:06 a Jan Bardoň 32:24.

Po závodě se mohli běžci občerstvit gulášovou polívkou a nápojem a po vyhlášení vítězů se pak sportovci odebrali strávit poslední den roku dle své libosti…