44. ročník Štěpánského běhu

Již potřetí měl Štěpánský běh zázemí na našem stadionu v Ostravě – Martinově a taktéž trasa po tři tyto ročníky zůstala beze změn. Loni se běžci museli připravit na sněhový podklad. Letos sněhová nadílka roztála a tak byla trať běhavá, jen od konce zahrádkářské kolonie po rybník Štěpán bylo občas klouzavé „bahýnko“. Rybník a jeho okolí se již nějakou dobu revitalizuje a tak těžká technika udělala s touto částí cyklostezky své.

Na start se postavilo 85 vytrvalců a hned od začátku se o tempo starala mužská dvojce z SSK Vítkovice a nedala nikomu šanci jejich pozici ohrozit. A klidně to ten den mohl být Vítkovický triumf na všech třech prvních místech, kdyby třetího do party, taktně nebudeme Matouše jmenovat 😊, neodradilo od plánovaného startu nachlazení. O prvenství rozhodla momentální forma a tak v čase 53:42 zvítězil Michal Stanovský, jenž měl v nohách čerstvé zahraniční soustředění. Druhý Petr Muras (53:50) měl zase za sebou posezonní pauzu a tak Michalovi pouze kryl záda. Třetí skončil se ztrátou 45 sekund na vítěze náš Tomáš Věnsek. Je milé sledovat, jak se Tomáš krůček po krůčku zlepšuje.

A podobný mustr by se dal použít i na ženskou vítězku, tudíž soustředění = vítězství a tak si pro první místo doběhla naše Petra Pastrová. Její čas v cíli byl 59:48 minut. A také druhá žena Eva Filipiová (Šumperk – 1:00:25) se po posezonní pauze teprve rozbíhá. Pro třetí místo si doběhla Martina Mazáčová z AKEZ Kopřivnice (1:02:47).

Našich v závodě startovalo celkem 22, což je více jak ¼ startovního pole. A jak je zvykem, byli jsme vidět také na stupních vítězů při vyhlašování… Jan Benbenek 55:56, Patrik Pastor 56:14, Ondřej Dominik 57:29 a 1. místo v kategorii, Marek Škapa 58:54 a 1. místo v kategorii, Dan Šindelek 1:00:54 a 2. místo v kategorii, Miloslav Nosek 1:03:25, Petr Škrabánek 1:04:30 a 1. místo v kategorii, Kateřina Šeděnková 1:06:57 a 3. místo v kategorii, Magdaléna Drastichová 1:07:01, Petr Jorníček 1:11:10, Petr Milfait 1:11:44, Eva Tomaszewiczová 1:12:02 a 3. místo v kategorii, Roman Slowioczek 1:14:12 a 2. místo v kategorii, Lenka Běhunčíková 1:20:13, Radek Luksza 1:20:37, Oto Masnica 1:20:47, Josef Smola 1:21:17 a 1. místo v kategorii, Marek Moravec 1:22:38, Miroslav Valošek 1:31:41 a Martina Metzová 1:40:31.

Celý závodní sváteční den završila tombola, která byla během pár minut rozebrána do poslední položky.