Štědrodenní běh Jilešovicemi

Jaro je tady. Slunce, modrá obloha pokrytá pár obláčky, tající sníh. Štědrodenní běh Jilešovicemi jako malovaný. Před Restaurací Kamenec nás přivítala vůně Vánočního punče a zdravící závodníci.

Vyzvedli jsme si startovní čísla, dostali k nim lísteček na polévku a nápoj, obsadili flek v restauraci a hurá ven. Klasicky jsme neměli moc času od našeho dojezdu na místo do startu závodu. Tentokrát jsme se nestihli ani rozklusat. Odstartoval dětský závod a účastníci hlavního závodu už poskakovali kolem startu. Čas utekl hodně rychle a za chvíli jsme vybíhali. Trať vedla trochu jinak než minulý rok, protože na silničním mostě přes řeku Opavu probíhaly stavební práce. Vyběhli jsme tedy k cyklostezce přes most pro pěší směrem na Kozmice. Za mostem odbočili doleva na hlavní cestu. Hned na první křižovatce v Kozmicích se trasa stočila doprava opět na cyklostezku a vedla zpět k areálu Restaurace Kamenec. Blížil se třetí kilometr, žádný z běžců, kteří byli daleko před námi se nevracel, a tak jsme si začali říkat kudy trasa dále povede, když už se blížíme k cíli? Na mostě pro pěší míjíme Petru Pastorovou s úsměvem ve tváři, která se na mou hlášku, že jsme ji jako doběhli ještě více rozesmála. Stačila nám jen oznámit, že už nás čeká jen cílová rovinka. Tu jsme zdolali sprintem a je to za námi. Šli jsme se schovat do vyhřáté restaurace, kde nás už čekala dobrá gulášová polévka a nápoj dle výběru.

Letos nás pořadatelé trochu vyvedli z míry. Na startu byla oznámena délka trasy 4,3km. Nakonec to
bylo jen 3,4km. Je to škoda, kdybychom to věděli, zvolili bychom trochu jiné tempo.

Vyhlašování vítězů se týkalo prvních pěti nejrychlejších mužů a stejně tak i pěti nejrychlejších žen.
Prvním závodníkem v cíli byl Patrik Pastor 0:11:21,9 a umístil se tak i na 1. místě mezi muži. Druhé místo obsadil Tomáš Věnsek 0:11:25,9, třetí Jakub Lukáš 0:11:38,3, čtvrtý Marek Škapa 0:12:28,3 a pátý Vojtěch Gruchala 0:12:43,4. Dalšími běžci MK Seitl byli Milan Ondrášek 0:12:56,8, Petr Brož 0:14:57,5, Miroslav Valošek 0:15:35,6, Ota Masnica 0:15:59,6, Radomír Doležel 0:17:28,7 0 a Josef Smola 0:18:03,3.

Jako první žena protrhla pomyslnou cílovou pásku Petra Pastorová 0:12:40,9, druhá doběhla Marina Mazáčová 0:12:50,6 AKEZ Kopřivnice, třetí Magdaléna Drastichová 0:12:59,2, čtvrtá Kateřina Šeděnková 0:13:59,2 0:0 a pátá Vanessa Ďurajková 0:14:21,1 Biatlon Ostrava. Dále závod absolvovaly za náš klub Lenka Běhunčíková 0:16:13,5 a Irena Skřipcová 0:18:44,7.

Po závodě a vyhlášení vítězů proběhla pověstná tombola. Tentokrát se i mně podařilo vyhrát lahvinku šampaňského. Hlavní cenou bylo opět horské kolo. Pokud ho stejně jako loni, a i letos vyhraje příští rok Marek Škapa, tak to bude opravdu podezřelé. Už teď byla jeho opětovná výhra na pováženou :-). Marek se však kola vzdal ve prospěch ostatních účastníků tomboly, asi se mu letos nechtělo odjíždět na kole, a tak šťastná ruka Otty Seitla vylosovala novou výherkyni tohoto přibližovadla Kateřinu Šeděnkovou.

Minulý rok jsem si tento závod dala jako svobodná, letos vdaná. Co mě čeká na příštím ročníku?