Zimní „ladovská“ kopečková

Už před týdnem v neděli v Martinově na Mikulášském běhu hlavní pořadatel Petr Wala sliboval, že na poslední letošní závod Kopečkové objednal opravdové zimní počasí. Nevím, kde všude má známé, že dokáže takhle dopředu vykouzlit tu pravou zimu, ale kdyby tak ještě dokázal zařídit více účastníků, bylo by to naprosto dokonalé. Ne že by na Kopečkovou pokaždé chodily davy, ale 32 odvážných v tomhle „luxusním“ počasí bylo trošku málo. A přitom pořadatelé připravili perfektní trať. Zasněženo bylo dokonale. Tak dobře by to snad nezvládli ani „profíci“ z Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě 😊. Ideální podmínky pro proběhnutí se😊. Na cestách byl minimální provoz, všude po trase panovalo „bílé“ ticho, které občas narušil jen štěkající pes a běžecký „Tarzan“ Standa Záleský z pořadatelského regioRUNu Havířov. Ten se rozhodl naplno závodit a do cíle upaloval takovým tempem, jako by ho některý z těch psů pronásledoval. A tak mohl časem 54:34 minut slavit vítězství. Druhý doběhl se ztrátou jedné a půl minuty náš Ondřej Dominik, který dal přednost tréninkovému tempu a právě tomu uklidňujícímu tichu. Také třetí místo si mohl v klidu pohlídat náš Dan Šindelek, který nikým neatakován doběhl v čase 57:31 minut.

To mezi ženami se o vítězství bojovalo tak, jak je v letošní moravskoslezské pohárové sezoně pravidlem. Byl to totiž souboj mezi M&M. V Havířově to jde v kopečcích lépe naší Magdaléně Drastichové, která se v průběhu závodu dostala do vedení a to až do cíle udržela. Její vítězný čas byl 1:00:50 hod. S druhým místem se musela tentokrát spokojit Markéta Kašná z BK Ludgeřovice, která dobíhala se ztrátou 44 sekund. Třetí v čase 1:02:51 skončila Ivana Zbořilová z BK SAK Karviná a pomalu tak holkám začíná dýchat na záda.

Úspěchy v kategoriích sbírali i další naši členové. Petr Škrabánek 1:01:57 bral 1. místo v kategorii, Roman Slowioczek 1:08:34 a 2. místo v kategorii, Petr Jorníček 1:08:46, Eva Tomaszewiczová 1:08:57 a 2. místo v kategorii, Ladislav Dvorský 1:10:54, Jana Kilarová 1:15:14 a 3. místo v kategorii a Josef Smola 1:20:57 a 1. místo v kategorii.

V Havířovském zámku, kde je při Zimní kopečkové zázemí, proběhlo také vyhlášení pana a paní Kopečkové a loňské první místa obhájili naši členové Petr Škrabánek a Magdaléna Drastichová.

Ondra

Facebook Comments