LA PANORAMICA – SORRENTO – MASSA LUBRENSE – POSITANO

4.12.2022, Sorrento, La Panoramica, 27 km

Buon giorno!

Přináším info o našem čtyřdenním pobytu v krásné, přátelské a hlavně teplé Itálii. Cestu jsme naplánovali už půl roku dopředu. S nápadem běžet 27 kilometrový závod v Sorrentu, který patří pod Runczech,  přišel Libor a dokázal nás svou výřečností dokonale nadchnout pro toto dobrodružství. Myslím, že v té chvíli ani on netušil, že se prvních 12km běží jen do kopce. V pátek a sobotu jsme si užívali krás Sorrenta a výborného italského jídla a vína.

V neděli ráno jsme se s respektem k tomuto závodu (hlavně tomu převýšení) postavili na start. Překvapilo nás, kolik je tam bratrů Slováků a Čechů, dokonce i bývalí z MK Seitl. Atmosféra byla skvělá a za srdce nás vzala Vltava, která se rozezněla po odstartování. Naše parta, pět statečných, vyrazila plnou parou vpřed, abychom po 12 kilometrech mohli na vrcholu obdivovat úžasná panoramata. Byla to zasloužená odměna za vystoupané metry. Celý závod se běžel v krásném prostředí, probíhali jsme italskými vesničkami, kde nás povzbuzovali místní. Počasí nemohlo být lepší. V noci se vypršelo a na nás už zbylo jen sluníčko a krásných cca 16°C. První zdolal 27 km a dorazil do cíle Míla s časem 2:04:34. Takže Mílo, klobouček, protože je to opravdu obdivuhodné. Ale musím ho zmínit i jako „borec na konec“. A to doslova. Nejdříve ve výsledcích nebyl vůbec a po reklamaci se umístil až za námi všemi. Po závodě nás totiž povzbuzoval a doprovodil v cílové rovince Libora. Proběhl s ním cíl a jeho čip byl opět zaznamenán. Tak jsme se večer při vínečku nemohli udržet smíchy, jak chudák dopadl. Ale má to šťastný konec, uznali mu to první proběhnutí cílem. Kačka se umístila ve své kategorii na 2. místě. Gratuluji!

Možná někdo z vás začal uvažovat o tom, že by se příští rok vydal na tento nádherný závod….a můžu vám říct, stojí opravdu za to.