Mikulášský běh v Martinově

Nedělní ráno přivítala běžce v Martinově mlha, že by se dala krájet, jen Rákosníček ve startovním poli chyběl. Nechybělo však 46 sportovců, kteří se v 10 hodin vydali na 5 kilometrovou trať vstříc inverznímu počasí. Nikdo z běžců se neztratil, i když tentokrát taktika držet se závodníka před sebou byla omezena viditelností a ta byla opravdu mizerná.

Stejně jako 17. listopadu v Hrabové to byl souboj o vítězství Ondřeje Szkandery z SSK Vítkovic s naším borcem. Tentokrát s ním o prvenství až do konce bojoval Jan Benbenek a v cíli zaostal o necelé 3 vteřiny. Ondrův vítězný čas byl 17:48 minut. Třetí skončil se ztrátou 11 sekund Stanislav Záleský z regioRUN.cz.

Mezi ženami to byl taky tradiční souboj o první místo. Od začátku si jako šíp pro vítezství běžela Markéta Kašná z BK Ludgeřovice a v cíli byla za 19:41 minut. Druhá doběhla o 40 sekund později naše Magdaléna Drastichová, třetí místo pak časem 20:55 brala Hana Legerská z SSK Vítkovic.

Zástupců našeho oddílu bylo celkem 14, což dělalo téměř 1/3 startovního pole. Celkové čtvrtý skončil Ondřej Dominik 18:24 a bral 1. místo v kategorii. Hned za ním byl Marek Škapa 18:52 a 1. v kategorii, Daniel Šindelek 19:06 a 2. v kategorii, Roman Slowioczek 21:33 a 1. v kategorii, Petr Jorníček 22:17, Petr Milfait 22:44, Jarmila Gavlíková 23:40 a 1. v kategorii, Miroslav Valošek 24:16, Stanislav Sviták 24:28 a 1. v kategorii,  Radomír Doležel 25:38 a Josef Smola 28:25 a 2. v kategorii.