Běh 17. listopadu

Pro sportovce z Ostravy a okolí je určitě nemálo pádných důvodu, aby v Den boje za svobodu a demokracii vyrazili do Hrabové na běžecký závod. Jeden z nich je třeba ten, že jde o přesně změřenou a rychlou silniční desítku a tak je to zřejmě poslední možnost si v končící sezóně zaběhnout kvalitní čas a třeba i překonat osobní rekord. Někdo zase ocení zázemí v místní Základní škole, kde jsou k dispozici jak šatny tak i sprchy. A v žádném případě nelze opomenout občerstvení po závodě. V cíli byl připravený teplý čaj. Opět bylo napečeno a to velmi chutně. Dokazoval to i fakt, že kdo zaváhal, neměl už co koštovat 😊. Každý běžec dostal pivko a mohl si vybrat, zda chce alkoholické či ochucené. Výborná byla dýňová polévka, která v tom pochmurném listopadovém počasí přišla opravdu vhod. A příjemným překvapením byl i stánek s kávou, který vábil běžce už v době prezentace. Za to vše díky především Láďovi s Martinou a všem, kteří jim s organizací pomáhali a nelze zapomenout na všechny sponzory, protože bez nich by všechny tyhle „vychytávky“ šly jen těžko zrealizovat.

Letos se startovní pistole chopil nový starosta Hrabové Milan Slíva a poslal tak na trať 137 natěšených závodníků. Do předu šli od startu papíroví favorité, ale už na otočce bylo zřejmé, které trio si to rozdá o vítězství. Nejlépe si rozložil síly mladík, čerstvě osmnáctiletý, z SSK Vítkovice Ondřej Szkandera, který byl v cíli za 35:34 minut. Stíhán byl naším Ondřejem Dominikem, jenž finišoval s 9 sekundovou ztrátou a třetí pak doběh v čase 35:58 Stanislav Záleský z regioRUN Havířov.

V ženách si doběhla pro vítezství v osobním rekordu, jenž má nyní hodnotu 40:28 minut, Markéta Kašná z BK Ludgeřovice. S druhým místem se musela spokojit naše Magdaléna Drastichová 40:55 a třetí skončila časem 43:29 Hana Fialová z Ostravy.

Jak je zvykem, my jsme měli ve startovním poli početné a úspěšné zastoupení. Jan Benbenek byl časem 36:34 náš druhý nejrychlejší  běžec, Marek Škapa bral za 36:38 1. místo v kategorii, Daniel Šindelek 38:44 a 3. místo v kategorii, Miloslav Nosek 40:30, Pavel Juřica 40:32, Petr Škrábánek 40:58 a 1. místo v kategorii, Roman Slowioczek 42:18 a 2. místo v kategorii, Petr Jorníček 43:00, Milan Ondrášek 43:15, Otmar Pospíšil 44:41, Eva Tomaszewiczová 45:01 a 2. místo v kategorii, Iva Kondasová 45:33, Iva Pachtová 47:26 a 3. místo v kategorii, Jana Kilarová 50:12, Josef Smola 51:56 a 1. místo v kategorii,Radomír Doležel 54:17 a Irena Skřipcová 56:44.

Proběhlo také vyhlášení Hrabovského poháru, do kterého se počítají tři závody: Kateřinský běh Hrabovou, Hrabovský půlmaraton a Běh 17. listopadu. Mužské stupně vítězů se stali kořistí běžců našeho oddílu v pořadí 1. Ondřej Dominik, 2. Marek Škapa a 3. Daniel Šindelek. Mezi ženami prvenství našim „běhnám“ sebrala Markéta Kašná z BK Lugeřovice a tak se s druhým a třetím místem musely spokojit Iva Pachtová a Jana Kilarová.

V Hrabové se uvidíme opět na konci roku na tradičním Silvestrovském běhu…