Starobělské Lurdy 13.11.2022

Je libo koblížek a teplý čaj?

Dejte si Starobělské Lurdy

Starobělské Lurdy se už osmým rokem konaly v zalesněné části Staré Bělé v Ostravě. Den D letos připadl na sobotu 13.11.2022. Trasa závodu se nemění. I tak ale můžete každý rok pozorovat novinky. Opravená Studánka Matky Boží, značená Křížová cesta, zrekonstruovaný můstek přes potok. Počasí si s námi v době konání závodu často hraje, ale letos mu nebylo co vytknout. Les hrál krásnými podzimními barvami zdůrazněnými prosvítajícím sluncem. Den byl jako stvořený na běh.

Před mým startem jsem od běžeckých kolegů zjišťovala, zda si někde dávat pozor na rozbahněný terén nebo jiná úskalí. I když jsem vybíhala mezi posledními startujícími, nebylo se čeho bát. Trasa byla jako vždy dobře značená. V některých místech byli ještě hlídkující organizátoři. V cíli nás tradičně čekala odměna v podobě teplého čaje a koblížků. Někdo by si mohl říct, proč účastníci tohoto závodu očekávají v cíli odměnu, když zdolali „jen“ 3,2 km. Vzdálenost může leckoho zmást. Ale ti, kteří se už alespoň jednou do tohoto terénu vydali, vědí, že jim starobělské kopečky nedají nic zadarmo.

Na závod se letos přihlásilo a zdárně jej zvládlo 679 běžců, z toho 10 závodníků našeho klubu MK Seitl Ostrava.

Celkovými mužskými vítězi Starobělských Lurd byli na 1. místě Krišica Marek TJ Třinec 0:11:46, na 2. místě Vrzala Matouš SSK Vítkovice 0:12:02 a na 3. místě náš Dominik Ondřej MK Seitl Ostrava 0:12:45, který se s tímto pěkným výkonem umístil na 1. místě ve své kategorii.

Z žen byla 1. Štiglerová Sylvie USK Praha 0:13:22, 2. Krausová Dominiica SSK Vítkovice 0:13:35 a 3. Vikartovská Lucie SSK Vítkovice 0:13:59.

Dalšími běžci MK Seitl byli Ondrášek Milan 0:15:04, těsně za ním Nosek Miloslav 0:15:10, Kondasová Iva 0:16:58, 2. ve své kategorii Tomaszewiczová Eva 0:17:02, 1. ve své kategorii Smola Josef 0:18:37, na 2. místě ve své kategorii Miturová Radka 0:18:55, Běhunčíková Lenka 0:18:55, Skřipcová Irena 0:21:16.

Mezi dorostenci nás reprezentoval Tomasziewicz Sebastian 0:22:12.

Gratuluji všem k pěkným výsledkům a přeji krásné podzimní běhání.