Svinovská pětka, malý závod s velkými ambicemi

Počasí v sobotu 8.10.2022 bylo jako stvořené pro závod a tak nic nebránilo tomu, aby se uskutečnil 2. ročník Svinovské pětky. Večer před závodem někteří z organizátorů označili trasu a od brzkých ranních hodin už pro účastníky závodu chystali vše potřebné.
U mě žádná velká změna. K registracím jsem se dostavila v poslední minutě určené pro vyzvedávání startovních čísel a hned jsem začala rekognoskovat terén. Kde je WC, úschovna věci, zbytek našeho týmu.
Organizační tým byl pěkně sehraný v čele s panem starostou, který běžcům fandil na občerstvovaci stanici. A mikrofonu se s nadšením chopil věčně ukecaný Martin Prusek, který se v moderování vyžíval a povedla se mu nejedna výborná hláška či dotaz k běžcům i z dětských řad.
Hlavní trať byla rozdělena na mužskou a ženskou část. Muži vyběhli a my jsme už po 10ti minutách začali vyhlížet první běžce. Vítěz byl pro všechny jasný už asi předem už podle své atletické postavy a předstartovní přípravy. Ano, první v cíli byl účastník až z Prahy Bližňák Vojtěch 00:17:08. Druhý Hradil Rudolf 00:18:44. Třetí Horáček Vít 00:21:42 který byl oceněn i jako nejrychlejší Svinovan. Barvy klubu hájili 3. v kategorii do 39 let Miloslav Nosek 00:22:11 a chvíli za ním ve stejné kategorii Milan Ondrášek 00:22:48.

Ženy odstartovaly o 45 minut později. První byla v cíli Šenková Klára 00:21:56. Druhá Mrkvová Lenka 00:22:16. A třetí naše Gavliková Jarda Jarmila 00:22:40 a tento čas byl i vítězným v její kategorii. Procházková Martina 00:26:19 doběhla jako 2. ve stejné kategorii. Koczyová Irena doběhla v čase 00:26:50.
Díky Komisi pro kulturu, mládež a sport při radě MOb Svinov, že to nevzdali, i když hned po prvním ročníku tohoto závodu jej přerušil covid, a pustili se do 2. ročníku. Uvidíme se na tom dalším.

Sepisování tohoto článku mi úspěšně pomohlo zvládnout čekání na letišti pro odlet na naše líbánky. A pomohlo mi to i trochu odvést pozornost od strachu z mého prvního letu. Děkuji.