Jesenický maraton

Naši na Jesenickém maratonu: 
Petra Pastorová      3:52:15
Petr Brož                  4:45:51
Miroslav Valošek     4:59:51
Iva Pachtová             5:09:52
Radek Luksza            5:41:14
Gabriela Dostálová 5:49:10
Půl maraton:
Radomír Doležal  2:59:13

 
V sobotu se stal Jesenický hřeben kulisou nádherného sportovního představení. Za téměř ideálního běžeckého počasí se ve finálovém závodě GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SVK/POL sešlo na startu obou závodních distancí přes 600 běžců v čele s těmi, kteří v pozici kvalifikantů z některého z předchozích závodů série dorazili bojovat o největší prémii – GOLDEN TICKET na finále světové série, které se uskuteční v říjnu na portugalské Madeiře.
Nervozita, soustředění, ale i velká očekávání a nadšení – to vše bylo cítit ve vzduchu na startu na Ramzové i Červenohorském sedle. Maratonská trať poslala běžce hned po výstřelu čelit nejtěžšímu stoupání až na horskou chatu na Šeráku, odkud se přes další vrchol Keprník stoupá k Vřesové studánce a pokračuje přes nejkrásnější místa Jeseníků a okolí Pradědu, na který běžci rovněž zavítají. Petrovy kameny, Jelení studánka, Ztracené kameny… a cíl na Skřítku, kde se jako první zdravil s diváky vítězný Tomáš Křivohlávek (CZE/Salomon-Suunto).
Na tom bylo v cíli znát opravdu velké vyčerpání a to jen dokazuje, jak náročný je tento horský závod. S odstupem šesti minut za ním finišoval Florian Pyszel (POL/ Piekelni Warszava) a s dalšími více než třemi minutami na vítěze třetí Taras Ivaniuta (SVK/RestatniSa.sk). A protože se všichni tři do finále kvalifikovali z pozice TOP3 v jednom z předchozích závodů série, stali se rovněž jejími celkovými vítězi, kterým nálež:52:15í velká prémie – GOLDEN TICKEN na velké finále Golden Trail World Series, kam jsou pozváni rovněž ti nejlepší běžci všech národních sérií. Budou tak mít jedinečnou možnost porovnat své síly s nejlepšími horskými běžci světa. A to dokonce hned v pěti vysoce náročných etapách v pěti dnech!
Závod žen byl velmi dramatický až do posledních metrů. Spíše specialistka na silnici a již veteránka Petra Pastorová (CZE/Seitl Ostrava) dokázala až v samotné cílové rovince odrazit útok Lady Štalzerové (CZE/Liberec) a mohla se radovat z vítezství. Jako třetí v cíli na Skřítku zvedla ruce v oslavném gestu Zuzana Ožanová (CZE/Fklidu team). Čtvrtá dorazila do cíle Tereza Rudolfová a za ní již pátá Barbora Marková, která se však díky pozici kvalifikované běžkyně zkompletovala trojici držitelek GOLDEN TICKET – ten mohly v podobě makety převzít Petra Pastorová, Lada Štalzerová a právě Barbora Marková, což také na stupních vítězů společně oslavili vítězným šampaňským…

MUŽI:
1. Tomáš Křivohlávek (CZE/Salomon-Suunto) 3:13:04
2. Florian Pyszel (POL/ Piekelni Warszava) 3:19:21
3. Taras Ivaniuta (SVK/RestatniSa.sk)

ŽENY:
1. Petra Pastorová (CZE/MK Seitl Ostrava) 3:52:15
2. Lada Štalzerová (CZE/Liberec) 3:52:31
3. Zuzana Ožanová (CZE/FKlidu team) 3:57:02

Facebook Comments