Olympijský běh Poruba

Start byl na stadionu Arows . Na 7 km trať se letos vydalo 40 startujících a z toho 9 naších.  Běžely se dvě kola po lesní cestě tam a zpět. Tento závod byl zařazen do MBP. Proto byla účast oproti loňsku o něco větší.
Z naších byl nejlepší Dominik Ondřej  čas 27:27 a celkově doběhl na třetím místě, Škapa Marek 28:43, v ženách vyhrála Kateřina Šeděnková 30:13 před Pastorovou Petrou 30:14 a na třetím místě Drastichová Magdaléna 31:06, Šlahař Josef 31:58, Dostálová Gabriela 38:15 Smola Josef 40:39 a Irena Koczyová 41:25 min.
Konečně v ženách po několika letech u nás je Katka Šeděnková schopna běhat 10 km pod 40 min. Takže konečně Drastichové a Kašné přibyla soupeřka.  Jinak je to smutné, že v našem regionu není zatím žádná žena, která by běhala desítku aspoň kolem 38 min.  Naším holkám stačí, když běhají průměrné časy, ale hlavně že se objeví na bedně, aby co nejdříve dali na sociální sítě fotku ze stupně vítězů, jak jim to skvěle běhá. Katka když zapracuje na lepší technice běhu, tak se může ještě o dost zrychlit. Katce jsem říkal, ať si dá pozor na takzvané internetové trenéry. Ti hlavně umí dobře mluvit a holkám popletou hlavu. Protože jak se tu objeví nový objev, hned jak vosy lítají kolem ní a radí ji, jak by měli trénovat atd. Já tyto „rádoby trenéry“ pozoruji a musím se tomu smát. Protože nikoho nevychovali, často toho moc ani sami neuběhli, ale přesně ví a radí, jak by měli druzí trénovat.

To co dneska vy běháte v závodech, tak tyto časy jsme my běhali v tréninku. Já vím, vy říkáte „je jiná doba“. To já vím že je jiná doba. Máte mobil, internet, na trénink nemáte čas. Sám vidím, kolik času strávíte na mobilu nebo internetu.

My jsme měli jedny boty na vše. Vy dneska možná půl hodiny probíráte, které boty si vzít. Jak vás znám, tak u většiny je to celkem jedno, v čem běžíte, protože jestli běžíte závod nebo trénink, běžíte pořád stejně.

Říkám když se chce všechno jde. Ale to se musí chtít.

Právě na Katce jde vidět, že chce se zlepšit, ale ještě to chce trpělivost.