Kateřinský běh Hrabovou 21.4.2022

Nejen děti, ale i dospělí závodníci v počtu 76 běžců si užili Kateřinský běh Hrabovou.

Délka tratě byla 5 km a vedla klasicky po cyklostezce od ulice Paskovská kolem Hrabovského kostela sv. Kateřiny. Hlavní závod se běžel na dva okruhy. Počasí bylo pro dnešní běh ideální. Ani vedro, ani kosa a s větrem jsme se tentokráte taky nemuseli přetahovat.

Závod již tradičně odstartoval starosta Hrabové v 17:00 hod. Podle tváří na startovní čáře bylo již předem možné odhadnout vítěze jednotlivých kategorií. To ale ostatním běžcům nebránilo v tom, aby podali co nejlepší výkony. Myslím, že u mě snaha byla taky poznat, když mě asi bylo slyšet už od kostela k cíli, jak funím a hekám o sto šest, abych ze sebe dostala, co to šlo.

Podél tratě se sem tam mihli fanoušci. Ale největší podpory a nakopávání jsme se dočkali od Otty, který nás přišel fotit a popohánět na trati i o berlích.

Všechny běžce čekalo v cíli perfektní občerstvení v podobě chleba s pomazánkou, buchty, Birellu a iontového nápoje. No co více si přát. Možná tak sprchy, toaletu a zázemí, které tento závod taky nabízí. Organizátoři zvládli nachystat vše potřebné pro závod na jedničku.

Za náš klub přišlo na tento závod bojovat 20 běžců. A dočkali jsme se i umístění na bednách. Mně osobně se na tomto závodě povedlo už podruhé zaběhnout osobák, takže chrlím adrenalinem i po dojezdu domů ze závodu. Už se těším na příště.

Naše barvy na závodě obhajovaly Irena Koczyová 00:24:53, v další ženské kategorii obsadily 1. místo Petra Pastorová 00:18:18, 2. místo Eva Tomaszewiczová 00:22:15 a 3. místo Jarmila Gavlíková 00:23:29. Ve stejné kategorii doběhly i Iva Pachtová 00:24:23, Jana Kilarová 00:24:37.

Mužská účast byla hojnější. Jan Fousek 00:17:22 si doběhl pro 2. místo v nejmladší kategorii. Josef Šlahař 00:19:57, Michal Buba 00:20:13 byli dalšími běžci v této kategorii. V další zvítězil a jako 1. doběhl Ondřej Dominik 00:17:12, Miroslav Walošek 00:21:02. 1. byl i Marek Škapa 00:17:57 s Danem Šindelkem 00:18:38 na 2. místě v následující kategorii. Petr Jorníček 00:20:59, Petr Milfait 00:21:20. Pěkný výkon předvedl i Petr Škrabánek 00:19:40 na 1. místě a Roman Slowioczek 00:21:01 na 2. místě v předposlední kategorii. A v poslední mužské kategorii stupně vítězů plně obsadily naši členové. 1. Stanislav Sviták 00:23:04, 2. Alfons Vytisk 00:23:29 a 3.  Josef Smola 00:26:50.

Kdo na Kateřinském běhu ještě nebyl, může to dohnat příští rok.