Zimní běh Koběřicemi

Teplota lehce pod bodem mrazu, azuro na obloze, sluníčko a více lidí, než jsem čekala. Takhle vypadal Zimní běh Kobeřicemi 9.1.2022. Na trať tohoto závodu, který je tradičně prvním ze tří Kobeřických běhů v každém roce, jsem se vydala poprvé. Přesná trasa pro mě byla neznámá, v uplynulých letech jsem se účastnila jen Kobeřické dvacítky, a tak se to tentokrát obešlo bez plánování cílového času, tempa, a tak vůbec. Prostě jsem se těšila na můj první závod tohoto roku.
Ženy čekala trať o délce 4,7km, jež si mohli zaběhnout i muži, jakožto kondiční běh. A pro muže vytrvalce byla připravena trasa 9,4km. Na startovní čáře čekalo na povel celkem 78 běžců a běžkyň. Podle propozic jsem byla připravená na asfalt, nějaký kopeček, ale i tak mi tento závod dal zabrat. Značení a pomoc ze strany místních hasičů, kteří nás navigovali, byla perfektní. Počasí na běh opravdu jako stvořené, jak jsme se shodli s Markem. Hlavně žádné sněhové bouře nebo rampouchy u nosu.
V cíli fandilo pár fanoušků a pořadatelé, kteří bedlivě zaznamenávali cílové časy a hlídali odevzdávání startovních čísel. Po výklusu teplý čaj a už jen čekání na výsledky.
V kategorií mužů do 39 let s velkým náskokem doběhl jako 1. Pytlík Jiří 32:57. V další chyběli bežci našeho klubu. To nám ale ve své kategorii vynahradil 1. Škapa Marek 35:39, stejně tak 1. ve své kategorii Škrabánek Petr 35:39 a Vytisk Alfons 46:34, jež získal 2. místo v kategorii.
Z žen barvy našeho klubu tentokráte obhajovala jen Koczyová Irena 25:14, která sice nezískala krásné umístění jako pánové, ale s úsměvem v cíli byla opět ráda, že doběhla.