Štědrodenní běh

Jak trávíte Štědrý den? Lenošíte, tančíte v kuchyni, lítáte po všech čertech a sháníte na poslední chvíli dárky nebo si taky rádi zaběháte? Pokud u Vás vyhrál běh, možná jsme se potkali na Štědrodenním běhu Jilešovicemi.
Vánoční počasí posledních let opět nezklamalo. Břečka, teplota lehce nad nulou, zataženo. Už si ani nevzpomínám, kdy naposledy byl na Vánoce sníh. Co se dá dělat? Připravit si boty, ponožky, bundu, ať v cíli můžete být zase v teple a suchu.
Na startu nás vítala brána s nápisem Runfest. V Penzionu Kamenec byla pěkná fronta k registracím a plná restaurace. Vyzvedli jsme si čísla, zabrali místo u stolu, nevyšel čas na rozklus, takže šup rovnou ke startu. Vybíháme, prvních pár kroků a v botách je to jako na koupališti.
Dnešní cíl byl jasný. Užít si Vánoční běh v pohodovém tempu s přítelem a těšit se na zacákané elasťáky. Vše se mi splnilo, a ještě mnohem více. Punč a polévka byly dobrým lákadlem v cíli. Stejně tak i plné stoly se skvělými lidmi u nich. V restauraci to bzučelo jako v úlu. Mám ráda atmosféru závodů a těší mě, že jsem si ji mohla dopřát i v dnešní den.
Tentokráte se vyhlašování vítězů obešlo bez kategorií. Vyhlašovalo se 5 nejlepších běžkyň a 5 nejlepších běžců. Poté nás čekala tombola s první cenou v podobě horského kola.
Účast běžců Mk Seitl byla opět hojná s krásnými umístěními.
1 místo obsadil Pytlík Jiří 0:18:36 v patách s Pastorem Patrikem 0:18:46. 4. doběhl Škapa Marek 0:20:42. Dalšími muži závodu byli Burda Filip 0:21:06, Pastor Daniel 0:21:10, Pastor David 0:21:22, Buba Michal 0:22:11, Ondrášek Milan 0:24:14, Valošek Miroslav 0:24:23, Luksza Radek 0:26:23, Vytisk Alfons 0:26:39, Hrbáč Jiří 0:27:08, Masnica Ota 0:27:25, Pach Radomír 0:41:03.
Mezi ženami byla 1. v cíli Pastorová Petra 0:22:36, 3. místo získala Šeděnková Kateřina 0:23:01. Další ženy vy cíli byly Tomaszewiczová Eva 0:25:42, Pachtová Iva 0:26:31, Dostálová Gabriela 0:26:48, Koczyová Irena 0:30:24
A zmíněná tombola? Znáte to, když jeden stůl vyhrává jednu cenu za druhou a vy si říkáte, že to není možné? Tak ano, je to možné a dneska jsme to zažili na vlastní kůži. Myslím, že někomu bude z těch lahví vína a šampaňského opravdu špatně. Naštěstí se mě to netýká. A hlavní cena? Tu si odnesl, spíše na ní asi odjel, Marek Škapa.

Veselé a běžecké Vánoce všem. Ať žijí nové tradice.