Mikulášský běh Jilešovicemi

Někdo si dá na Mikuláše čokoládu, jiný dostane uhlí a další dá přednost běhu. A tak jsme se někteří v neděli 5.12.2021 sešli na Mikulášském běhu Jilešovicemi.
Cesta z Dobroslavic do údolí v Jilešovicích byla na sněhovém poprašku pěkně kluzká, ale trasa závodu se jí naštěstí tolik nepodobala. Vyzvedla jsem si startovní číslo, lehce se rozklusala a už jsem poskakovala za startovní čárou v areálu Penzionu Kamenec.

Vyběhli jsme směrem do Kozmic. První, druhá zatáčka, most a před námi dlouhá rovinka. Jak bývá zvykem, nejrychlejší běžci skoro zmizeli, začaly se utvářet skupinky. Běželo se hodně dobře. Čekal nás jen jeden malý, jak jej nazvat, kopeček zdolaný pár skoky. Další dvě zákruty, lehká rozmělněná sněhová pokrývka, a už jsem se blížila k místu otočky. V protisměru jako řízená střela přibíhal Patrik a za ním nikde nikdo. Uteklo to skoro jako lusknutí prsty, lusknutí hobby běžce, a taky už běžím zpět. Podívám se na hodinky, čas není špatný. Zdolám opět jediný mini kopec a v hlavě se mi honí myšlenka, že už se vlastně blížím k cíli. Po pár delších závodech z poslední doby je krásné, jak rychle dokáže 5 km utéct. Doslova.
Nějakou chvíli jsme si drželi s pár běžci stejné odstupy. Začala jsem zrychlovat, předběhla dalšího běžce, zbýval jen poslední kilometr. Řekla jsem si, že mám ještě dost sil a mohla bych, teda chci předběhnout dvě běžkyně přede mnou. Podařilo se mi jim nejen šlapat na paty, ale zdolat sama sebe. Mám je. Funící jsem proběhla kolem Otty s naprostou radostí a hláškou “Mám je”. Poslední zatáčka a už se ženu do cíle.
Na stole uvnitř penzionu ležely za pár chvil výsledkové listiny. Ani jsme to nečekala, ale je to doma. Mám radost, že jsem závod zvládla nad má očekávání s novým osobákem. Většina běžců počkala s kávou nebo horkým čajem v rukou na vyhlášení výsledků. A pak hurá do tepla našich domovů.
První v cíli a stejně tak i ve své kategorii byl Pastor Patrik 0:15:47. Za ním na 2. místě Benbenek Jan 0:16:57 a jako 3. ve stejné kategorii Věnsek Tomáš 0:17:11. Dalšími běžci v kategorii byli Burda Filip 0:18:08, Šlahař Josef 0:19:49 a Brož Petr 0:21:17. Dominik Ondřej 0:17:07 obsadil 1. místo ve své kategorii, Valošek Miroslav 0:21:31 běžel ve stejné kategorii. Vyšší kategorii obsadili na předních příčkách na 1. místě Škapa Marek 0:17:56, na 2. Šindelek Dan 0:19:04. Předposlední kategorii mužů vyhrál Škrabánek Petr 0:19:21 a hned po něm jako 2. doběhl Slowioczek Roman 0:20:02. 1. v další kategorii můžu byl Vytisk Alfons 0:23:12 a 2. Smola Josef 0:25:02.
Pastorová Petra 0:18:17 na 1. místě v kategorii utekla Drastichové Magdaleně 0:19:06, která doběhla jako 2. v dané kategorii. Dominiková Jana 0:24:04 a Koczyová Irena 0:25:04 běžely stejnou kategorii. Kilarová Jana 0:23:22 odběhla závod jako 1. ve své kategorii.