Běh 17. listopadu

FOTO ze závodu

6. ročník Běhu 17. listopadu v Hrabové (Memoriál Rosti Nadě), aneb mé poprvé a dobrý nápad, jak příjemně strávit nepracovní den. Organizátoři tohoto závodu mě mile potěšili dobře vybaveným zázemím. Registrace i vyzvedávání startovních čísel probíhalo v tělocvičně Základní školy Ostrava – Hrabová na Paskovské ulici. Závodníci měli k dispozici šatny, sprchy, toalety. Samotný start i cíl závodu byl umístěn na náměstí v Ostravě – Hrabové.

Téměř klasicky na závod nepřijíždím s moc velkým časovým předstihem. Start závodu je v 10:00hod. Je 9:36hod., takže 6 minut po doporučeném čase pro vyzvedávání startovních čísel. Organizátoři jsou shovívaví a vše potřebné k účasti na závodu jsem si mohla vyzvednout. Rychle zaparkuji za nějakými garážemi mezi domy nedaleko startu a doufám, že tam auto najdu i po závodě. Nedaří se mi připnout startovní číslo, jak začínám být nervózní. Rozklus, protažení, pomalu se blížím k cíli. Po cestě potkávám spoustu známých dresů našeho klubu. Vypadá to, že modrá trička, čelenky nebo elasťáky převládají nad ostatními.

Pomalu se blíží 10. hodina. Fotíme se, poskakujeme, koukáme, jaké dobroty nás čekají v cíli, přejeme si pěkný běh a do toho se už ozývá hlas organizátorů. Poslední doporučení a pokyny k závodu a je odstartováno.

Nejrychlejší běžci, kteří budou bojovat o přední příčky, zanedlouho zmizí. Pomalu se utváří skupinky. Trasa vede celou cestu po asfaltu, což nejspíše vyhovuje příznivcům silničního běhu. Rovinky, sem tam zatáčka, každý kilometr je značen a v některých místech čekají dobrovolníci ukazující směr a podporující běžce.

Po most u Vratimova dýchám do zad Zuzce Zrzce a v patách se mi drží Ivetka. Pomalu se blížíme ke kuželu a rychlejší běžce už potkáváme v protisměru. Podporujeme se úsměvy, plácnutím rukou a s někteří okolní svět ani nevnímají a soustředí se plně na svůj cíl. Předbíhám Zuzku, otočka kolem kuželu a hurá zpět. Možná jsem někdy až moc optimistická, ale pocit, že polovina trasy je za mnou a běžím už “jen” zpět do cíle, mi vždycky dodá energii. Zbývají už jen 3 km. Zuzka mě dobíhá, čímž mě skvěle nakopne, a držíme se spolu. Opakuji si věci, nejen v hlavě, ale i nahlas, které do mě mnohdy “hustili” Peťa a Marťas. Používat ruce, pořádně dýchat a makat. To stejné se snažím teď hustit i já do Zuzky, za což mě má asi ráda. Poslední kilometr. Zuzka je lehce za mnou. Držím se běžce, se kterým jsme se už nějakou chvíli motali kolem sebe. Už vidím cíl, snažím se nasadit tempo a utíkám mu. I když nedobíhám zdaleka mezi prvními, tak se mi na tváři rýsuje úsměv a mám klasicky radost, že ze sebe ještě dokážu dostat více. Na to, jak jsem se ten den cítila, jsem spokojená s výkonem. Chvilku po mně dobíhá Zuzka s totálním nadšením, že si zaběhla asi svůj nejlepší čas na 10 km.

Sotva se vydýchám, už horlivě diskutujeme o trase. Horký čaj přijde vhod v sychravém počasí a přichystané koláčky zaplní mezery v žaludku.

Chvíli jsme si museli počkat na oficiální výsledky, ale stálo to za to. Naši běžci dosáhli opět pěkných výsledků. Za klub Mk Seitl se závodu účastnilo 22 běžců a běžkyň. Celkově mezi muži na 3. místě a stejně tak na 3. místě v kategorii byl Pastor Patrik s časem 34:40, chvilku za ním a 1. ve své kategorii Dominik Ondřej 35:57, dále Věnsek Tomáš s časem 36:46, na paty mu šlapal a 1. ve své kategorii se umístil Škapa Marek 36:51, jako 3. ve stejné kategorii byl v cíli Šindelek Dan 38:02. Škrabánek Petr 40:06 obsadil 1. místo v kategorii. Další kategorii ovládli na 1. místě Vytisk Alfons 48:07 a na 2. místě Smola Josef 53:17. Mezi dalšími běžci byli Nosek Miloslav 41:01, Fousek Jan 41:47, Šlahař Josef 43:20, Valošek Miroslav 43:20, Jorníček Petr 43:36, Lipina Tomáš 43:57, Jirů Libor 45:51 a Doležel Radomír 51:33.

Drastichová Magdaléna 39:23 byla v cíli jako 2. žena celkově a také 2. v kategorii. Pachtová Iva 46:32 se umístila na 1. příčce v kategorii. Kilarová Jana 48:45 získala bramborovou medaili ve stejné kategorii. Další běžkyně v cíli byly Gavlíková Jaroslava 51:05, Koczyová Irena 54:03 a Prokopová Iveta 57:13.

Po ukončení závodu proběhlo i vyhlášení výsledků Hrabovského poháru. Mužská část Mk Seitl obsadila všechny příčky. 1. místo Dominik Ondřej, 2. místo Škapa Marek a 3. místo Šindelek Dan. V kategorii žen na 1. místě byla Drastichová Magdaléna, 2. místo Kašná Markéta a 3. místo Pachtová Iva.