Starobělské Lurdy

Ač trasa závodu Starobělské Lurdy není extra dlouhá, měří 3,2km, tak svou výživností dokáže ukojit očekávání nejednoho běžce. Výběhy, prudké seběhy, rovinky, kořeny stromů skryté pod hromadami listí a mnohem více naleznete na této trase.

Kdo zažil druhý ročník, kdy se během absolvování závodu prostřídalo sluníčko s deštěm a sněhem, byl rád za letošní suchý ročník provázený lehce sychravým počasím.

Když jsem dorazila ke stánkům s výdejem registraci a startovních čísel, s úsměvem už mě vítaly známé tváře. Po pár krocích směrem ke koblihám a čaji se míjíme s Martinem Pruskem, sotva se pozdravíme, už utíká domů. Pár milých slov prohodím s Danem Šindelkem. Závod už měl taky za sebou. Při rozklusu se míjíme s Ondrou Dominikem. Kačka a Eva s nadšením vyletí ve svůj startovní čas jako torpéda. Nakonec se zaseknu v horlivé diskuzi o trati s Peťou Milfaitem a díky tomu málem promeškám svůj start.

Rychle vybíhám. Jak jsem zmínila, trasa nebyla moc blátivá, běželo se dobře. Občas se mi daří předběhnout nějaké běžce. To, že někdo předběhne mě moc nevnímám. V proslulém místě, kde si při běhu z kopce můžeme pomoci nataženým lanem, si musím dávat pozor, abych si nespálila ruce. Díky strachu se mi pořád nedaří seběhnout tento úsek bez lanové pomoci.

Myslím hlavně na to, ať je můj výkon na této trati ten nejlepší. Nakonec se mi daří ještě ve finální části na asfaltu zrychlit a vymáčknout ze sebe co to jde. A šlo to. Klasicky si ale říkám, že musím makat, aby to bylo příště lepší.

V cíli nás čekají milé tváře slečen předávajících medaile a odchytávajících běžce, aby jim neutekli s čipovými pásky pryč. Hurá pro koblih, čaj a užít si ještě okolní atmosféru, než taky uteču pryč.

Na stupních vítězů se jako vždy prostřídali i členové klubu Mk Seitl. Mezi ženami nejlépe závod zaběhla a byla 2. ve své kategorii Šeděnková Kateřina 15:31, která běžela tento závod poprvé a krásně jej zvládla, minutu za ní doběhla Iva Kondasová 16:32, podruhé na Lurdách běžela Tomaszewiczová Eva 17:26, take podruhé a s krásným 1. místem v kategorii Miturová Radka 18:42 a poslední z klubových žen Koczyová Irena 20:21.

6. mužem absolutně a 1. v kategorii byl Dominik Ondřej 12:44, za ním Fousek Jan 13:40, Šindelek Daniel 13:50 se umístil na 1. místě v kategorii, chvilku za ním doběhl a 2. ve stejné kategorii byl Škapa Marek 14:14  a Milfait Petr doběhl s pěkným časem 16:56.

Díky za koblížky, teplý čaj, mezizávodní pokec a příště zase na startu a kolem něj.