Běh rodným krajem Emila Zátopka

Opět se naši neztratili na 19. ročníku  Běhu rodným krajem Emila Zátopka.

Na trať 22,3 km se vydalo 8 naších. Velmi dobře běžel Ondřej Dominik 1:25:28,7 bral bramborovou medaili, ale vynahradil si to druhým místě družstev, kde doběhl na druhém místě s Petrem Murasem a Ivanou Pospíšilovou.
Petra doběhla na třetím místě s 80 m ztrátou na Petrou Kamínkovou a 120 m za vítězkou. Tady byla únava ještě z maratonu a k tomu pořádně 14 dní netrénovala. Podle mě byla účast žen slabá. Další naši: Dan Šindelek 1:33:11,4 doběhl ve své kategorií na třetím místě a to samé v družstvu, kde běžel s bráchou a Petrou Kamínkovou.  Magdaléna Drastichová 1:35:50,4 a třetí v kategorií, Petr Škrabánek 1:36:2 v kategorií zvítězil, Miroslav Valošek 1:47.30,7  Iva Pachtová 1:52:31,6 a třetí v kategorií a Josef Smola 2:16:23,4
Trať měla převýšení 375 m a start byl v Kopřivnici a cíl v Rožnově ve Valašském muzeum v přírodě.