Městský běh Karvinou

V sobotu odpoledne se uskutečnil již 17. ročník Městského běhu Karvinou. Kvůli dobře známým problémům se letos konal o 14 dní později než bývá zvykem. Po dětských kategoriích přišel na řadu hlavní závod na deset kilometrů, kterého se účastnilo 78 běžců. Jak je u tohoto závodů zvykem i letos se konal za tropického počasí, kdy teplota dosahovala 30 stupňů.

Po startu na Masarykově náměstí vytrvalce čekali čtyři okruhy v krásném zámeckém parku. Bohužel ve stejném termínu se v areálu Na lodičkách konala kulturní akce. To způsobilo, že chodníky v parku byli plné rodin s dětmi, cyklistů a nechyběli ani koně s kočárem. Řada běžců si v cíli stěžovala, že místy nevěděli kudy proběhnout, museli zpomalovat a někteří i zcela zastavit. Je ale pravdou, že tuto skutečnost nemohli pořadatelé moc ovlivnit. Musíme být rádi, že v dnešní složité době mají odvahu závody vůbec uspořádat. Na druhou stranu ne moc šťastné bylo posunutí vyhlášení výsledků o 15 minut dopředu oproti propozicím. To způsobilo, že někteří vítězové svou chvilku slávy zmeškali.

Suverénním vítězem se stal René Sasýn z Dukly Praha (32:52) před naším bývalým členem Petrem Murasem z SSK Vítkovice a na třetím místě doběhl Kristián Zahraj z TJ Slezan F-M. V ženách nenašla přemožitelku Veronika Siebeltová z Slezanu F-M v čase 41:53.

Oproti minulým rokům byla účast členů našeho klubu docela skromná. Nejlépe si vedl Marek Škapa, který přes menší problém na startu, doběhl šestý celkově a ovládl kat. C v čase 37:37. V kat. A skončil šestý Jan Benbenek (37:56), osmý Honza Fousek (38:05) a 15. Filip Burda (43:26). V kat. D obsadil druhé místo Petr Škrabánek (40:07), který jen o dvě sekundy prohrál ve finiši s Petrem Kučírkem. Čtvrtý doběhl Roman Slowioczek (44:30). V kat. E skončil nestárnoucí Alfons Výtisk druhý, když tentokrát našel přemožitele v podobě Stefana Sikory z Polska. Mezi ženami jsme měli jen jednu účastnici Janu Kilarovou. Ta zvítězila ve své kategorií v čase 51:12. Nemohu se ubránit dojmu, že čím více má náš oddíl členů, tím méně jich bohužel chodí na závody…