ZIMNÍ BĚH – HLUČÍN

V Hlučíně se běžel zimní běh na 10,5 km. Za pěkného slunečného počasí vyběhlo 85 startujících.

Celkovými vítězi byli naši – Jiří Pytlík a Petra Pastorová.

Pořadatele se závodu zhostili na výbornou, i když v dnešní době není lehké pořádat akce. Ale zvládli to skvěle a běžci se snažili dodržovat dvou metrové odstupy a shlukovat se po dvojicích.

Trať byla kopcovitá, v některých místech namrzlá, místy bylo vydatné bahno.  Hned od startu na čele běželi náš Jirka Pytlík a Martin Ocásek z Krnova. Jirka byl ale handikepován tím, že běžel z vykloubeným ramenem. Takže mohl hýbat pouze jednou rukou.

Ještě 400 m před cílem vedl o pár metru Ocásek ale závěr patřil Jirkoví. V ženách vyhrála Petra Pastorová.

Pytlík Jiří 39:42,8  na druhém místě Ocásek Martin 39:45,6 min.

Další naší se neztratili a běželi dobře: Burda Filip 43:48, Buba Michal 44:33,6  Petr Škrabánek 45:17,1 a zvítězil ve své kategorií.

Petra Pastorová 47:44,9 a to ještě stačila před závodem běžet v tréninku 21 km.

Jorníček Petr 53:45,2 a druhý v kategorií,  Pachtová Iva 56:11,9 a první v kategorií a Hrbáč Jiří 57:01,8 min.