Větrné Ludgeřovice

Za 11 ročníků se z Ludgeřovické patnáctky stal oblíbený a hojně navštěvovaný závod. Letos se na start hlavní patnáctikilometrové trati postavilo 176 běžců. Další sportovci pak startovali v doprovodném závodě v Nordic Walking, v běhu na 3km,v dětských závodech a v canicrossu. Letos závodníky trošku potrápil vítr, ale naštěstí neměl vliv na neregulérní podmínky a tak vše proběhlo bez komplikací.

Z předešlých ročníků jsme byli zvyklí na trošku lepší konkurenci, která se prala o celkové vítězství a tak měl letošní vítěz Roberto Dimiccoli (Eko Okna Runners) usnadněnou práci. Od začátku do konce si pohlídal svou pozici v čele závodu a do cíle doběhl v čase 54:20 min. V podobném sólo běhu získal druhé místo časem 56:23 Marek Radomský z Ostravy a třetí skončil letos ve skvělé formě běhající Jakub Weimann (SK Oceláci Ostrava) 57:25 min. Mezi ženami bylo o prvním místu jasno již na startu. Naše Petra Pastorová zvítězila v čase 1:00:47 hod. Druhá skončila Jana Coufalová (Hammer OCR Team) 1:03:32 a až třetí příčka nebyla tak jasnou záležitostí, když ji v čase 1:07:13 o 17 sekund získala Zuzana Jurajdová z Bílovce.

Náš oddíl měl hojné a úspěšné zastoupení: Marek Škapa 58:41 a 2. místo v kategorii, Ondřej Dominik 59:01 a 3. místo v kategorii, Dan Šindelek 1:00:43 a 2. místo v kategorii, Petr Škrabánek 1:02:33 a 1. místo v kategorii, Martin Hořínek 1:02:57, Tomáš Lipina 1:07:36, Magdaléna Drastichová 1:07:41 a 3. místo v kategorii, Roman Slowioczek 1:08:03 a 2. místo v kategorii, Stanislav Kováček 1:12:03, Otmar Pospíšil 1:13:46, Ladislav Dvorský 1:14:39, Jana Kilarová 1:17:02, Vojtěch Gruchala 1:17:06, Pavel Pivko 1:21:15, Jaroslav Hrabuška 1:21:19, Irena Koczyová 1:28:01, Matina Metzová 1:35:18 a Václav Procházka 1:50:49 hod.