Členové klubu díl 6. – JOSEF ŠITKA

  

Důkazem, že se chapadla našeho oddílu rozpínají po celé naší republice, je také mladý běžec z Jižní Moravy Josef Šitka. Bydlí v Drnovicíh u Vyškova a členem klubu je od roku 2013.

Jak dlouho běháš? Pravidelně od roku 2008, můj první závod v životě byl ale Běh na Lysou horu 2006, takový křest ohněm 🙂.

Kolikrát týdně běháš? Nejraději obden, takže třikrát :-).

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Když jsem bral běh vážněji, tak okolo 70 km měsíčně v objemovém období. Teď mi stačí i 30 km týdně a jsem spokojený 🙂

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Dřív jsem běhal s hodinkami Garmin, teď si občas zapnu Endomondo v mobilu.

Kde nejčastěji běháš? Rád střídám terén se silnicí, kopce s rovinou, město s venkovem. Rád běháním objevuji nová místa, takže nemám stejné trasy, které bych běhal do zbláznění.

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Záleží na náladě. Mám ale problém, že sám běhám docela rychle, na pomalé běhy je nejlepší parťák.

Posloucháš při běhu hudbu? Ani náhodou, a ani to nemám v plánu.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Podziemny bieg sztafetowy Bochnia (Polsko). Obrovský zážitek závodit hluboko pod zemí.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Chovám velkou úctu k Danu Orálkovi a Petě Kamínkové. Z místních Vyškováků Tom Steiner a Marťa Vévodová.

Jaký typ závodu preferuješ? Nevybírám si, baví mě všechno, klidně i dráha.

Máš svůj oblíbený závod? Tam, kde je dobrá atmosféra, závod žije svým vlastním životem. Jako první mě napadnou Prusinovice a potom Syrovice na Štěpána.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý Nejhodnotnější výkon mám asi půlmaraton za 1:26.

Jaké máš běžecké ambice? Hýbat se, abych nezrezivěl a byl šťastný.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Na běh jsem přesedlal z kola a pořád se občas rád projedu. Miluju horskou turistiku.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Aktivní hokejový fanoušek, už 20 let za Vsetín :-). Sledování kvalitních amerických filmů. Cestování po horách i městech.

Co bys popřál(a) našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Aby byl čím dál větší bláznivou běžeckou rodinou.

Aktuální rekordy:

5 km: 18:30

10 km: 39:00

půlmaraton: 1:26

maraton: 3:13

My jsme potěšeni, že si Pepa udělal čas odpovědět na otázky v dotazníku. Budeme moc rádi, když brzy zavítá k nám na sever do toho kraje rázovitého třeba na nějaký náš běžecký závod.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..