Členové klubu díl 12. – IGOR ŠEDO

 

Igor Šedo je rodilý Ostravák, ale již dlouhá léta žije v Mladé Boleslavi. Na své rodné město nezanevřel a také proto se v květnu letošního roku stal naším členem. MK Seitl tak bude reprezentovat na běžeckých závodech ve Středočeském kraji.

Jak dlouho běháš? Pravidelně běhám poslední dva roky.

Kolikrát týdně běháš? 3×4 týdně. Víc mi vleklé problémy s holeněmi teď nedovolí :-(.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš?40-60 km.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? V součastné době nosím na ruce model Forerunner 220 od Garminu.

Kde nejčastěji běháš? Dlouhou dobu jsem běhal po silnicích v okolí města hlavně podél Jizery. Vzhledem k vleklým problémům s holeněmi teď spíše vyhledávám „měkký“ terén v parcích města. Na služebních cestách všude možně.

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Pokud se jdu pouze vyklusat, nemám problém s někým vyběhnout a povídat si u toho, ale pokud chci trošku víc zatížit tělo, tak se rád soustředím pouze sám na sebe…. Pravda ale je, že pokud člověk běhá sám, tak příjde na neuvěřitelné množství nápadů a vyřeší v hlavě spoustu svých problémů, než kdyby doma seděl na gauči a dumal 🙂.

Posloucháš při běhu hudbu? Hudbu do uší si občas vezmu pokud běhám mimo silnici. Důvod, proč si nikdy nevezmu sluchátka do uší na silnici, je snad jasný.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Hluboký dojem ve mě zanechaly běhy v okolí tajemného města Kiruna. Sám nevím proč.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Fandím všem co sport nedělají kvůli penězům a obzvlášť chovám hluboký respekt k hendikepovaným sportovcům.

Jaký typ závodu preferuješ? Jednoznačně silnice i když teď na mě udělal hluboký dojem Machač fest, kde se běží trasy 10, 25 a 60 km v krásné přírodě v okolí Máchova jezera.

Máš svůj oblíbený závod? Na začátku roku jsem se těšil na Pečeckou desítku 🙂. Teď se pro změnu těším na Mnichovohradišťskou pětadvacítku. Na tyto závody se asi budu hlásit furt, dokud mi to okolnosti dovolí.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Hrdý budu až si splním cíl viz. další otázka.

Jaké máš běžecké ambice? Maraton za 3:20

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Plavání a rád si jdu pokecat do fitka :-).

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Miluju knihy, což je děsně nudná aktivita pro mé okolí 🙂. V létě hory.

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Ja bych spíš popřál všem členům co nejméně zranění a každodenní radost z běhu.

Tvé aktuální rekordy:

5 km:

10 km: 41:28 (Pečky, 2016)

půlmaraton: 1:29:18 (Praha, 2016)

maraton: 3:49:28 (Ostrava, 2015)

My Igorovi taktéž přejeme co nejméně zranění, nejlépe žádné, aby mohl pilně trénovat a pokořit tak maratonskou hranici ve svém vysněném čase.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..