Veřejný závod na 3000 metrů

Celkem 32 běžců si našlo v úterý v podvečer cestu do aletické haly v Ostravě, aby si okusili zazávodit v místě, kde se před pár dny proháněly hvězdy světové atletiky. Měřený závod na 3 km byl dle výkonnosti rozdělen do dvou rozběhů. V tom prvním nastoupili běžci a běžkyně, kteří si věřili na čas pod 12 minut a v tom druhém ti ostatní. Z našeho oddílu se v hale sešlo 5 zástupců. V prvním rozběhu doběhli všichni naši pěkně za sebou a to v pořadí 1. místo Petr Muras 9:40:42, 2. místo Jan Fousek 9:40:96, 3. místo Ondřej Dominik 10:02:71 a 4. místo Marek Škapa 10:11:19 min. Ve druhém rozběhu atakoval čas 12ti minut Tomáš Mrajca. Nakonec doběhl do cíle v čase 12:05:71 min.

Další možnost zazávodit si v atletické hale bude ve čtvrtek 8. března opět na trati 3000 metrů.

VÝSLEDKY

6 komentářů u „Veřejný závod na 3000 metrů“

1. No tak nám to vyšlo všem ještě ta hala s počasím a za včerejšek napadlo u nás 15 cm sněhu, takže hala bude asi pro tempo tréninky dočasně přece jenom aktuální.Co se týče 8.3. tak pokud nic nebude taky dorazíme pokud nás připustí a jinak si odběhneme vlastní trénink toho čeho budeme chtít asi něco do 1 km možná i přímo test na 1 km.Uvidíme.

Odpovědět
  2. Zdravim Romane a diky za koment. At vam to beha, vzhledem k pocasi je ted trenink v hale docela dobra varianta. Snad toho 8. brezna dorazime, v dubnu je trojka ve FM atd..

Odpovědět
  3. Marku i tvůj kluk se dobře hecl a držel to před Aničkou 1 km a myslím že běžel ten kilák asi 4.17-19 min.Pořadatelé pokud mají nějaký zájem aby i děti v nějakém omezenější počtu běželi veřejný závod při 3 km závodě dospělých tak by bylo nejvhodnější pro ročník 2008/10 trasa 600m nejlépe 800m a vím že tvůj kluk běhá sprinty tak těch 200m je ideal pro něho se pořádně ukázat na dobrý čas.Jinak dík k Aničce na to že běžela jako sama jen se mnou tak tomu dala skoro víc jako by běžela v závodě jen aby ukázala že 3 km umí v klidu odběhnout a vlastně dle výsledku by vyhrála celkově ženy v druhém rozběhu a bylo by to zajímavé, protože tam startovala i jeji soupeřka (myslím ročník 2002, která Aničku zatím vždy o nějakých 15 s. na podobných tratích v prosinci porazila a Aničce se ji v útery podařilo o 3s. poprvé porazit a kdyby se střetli přímo spolu mohl to být krásný kontaktní závod který by možna pomohl oběma ještě k lepším časům a Anička má na to teď běžet 12,45 min. a tak nás to mrzí že k závodu nemohla nastoupit.Nevadí nechci to pitvat pořadatel má právo na vlastní pravidla akce ja si už domluvil tréninky v hale na celý únor invidualně a o to nám šlo si to jen vyzkoušet a začít v hale v únoru trénovat sami když budou nějaké mrazy větší.my ani nějaký veřejný měřený závod nějak nepotřebujeme za 100,- 🙂 Jinak ANičku ta hala úplně nadchla a nejvíce klopené zatáčky a chce do haly jezdit pravidelně.

Odpovědět
  4. Moc pekny zavod a velky dik poradatelum. Je prislibeno, ze deti by si priste mohly zabehnout na cas 200m. Gratulace Anicce k osobaku, na svuj vek beha az neskutecne, v jejim pripade opravdu mohli udelat vyjimku. Treba na Jablunkovsku tohle vubec neresi – loni na podzim bezel muj kluk r. 2010 na Filipku (3,8 km) a nikdo se nad tim nepozastavoval. Ale jinak super, ze se verejne zavody v teto krasne hale delaji.

Odpovědět
  5. Moc pěkná akce a nápad kvalitně si potrénovat v hale v zimním období.Mrzí mě že Aničku nechtěli připustit díky věku na start i po mých několika prosbách že jsme se na to připravovali a dojeli 50 km z hor do OV ať udělaji třeba jen vyjímku když jsme vážili večer delší cestu do haly.Byl to obyčejný veřejný závod a vlastně v propozicích nebo spíše jen v pozvánce nebylo o omezení (14 let) věkové hranice nic psáno.Proto si myslím že vyjímku mohli pro tentokrát udělat a třeba pro příště bychom se na tento závod necpali ať neotravali atlety a kdyby to bylo v propozicích tak prostě nedojedeme.
    Jen tedy za zmínku stojí že jsem se s pořadatelem p. Šulcem aspoň domluvil že Ani si odběhne 3 km po druhém rozběhu kdy bude dráha prázdná.
    Ani zaběhla tedy 13,06 min. (tempo 4.22 min.) což je její nový osobní rekord a v ženách by dle výsledku obsadila celkově 3.místo a celkově by byla z 32 běžců na 26.místě a v druhém rozběhu z 18 běžců by doběhla na 12.místě.Ani to mrzelo a chtěla se více poměřit a říkala v cíli že kdyby běžela ve skupině že by se více hecla ještě k lepšímu času.Ještě musím napsat že jsem ji dělal při pokusu o rekord tedy vodiče.Díky Ottovi za fotku z rozběhu před startem.