Členové klubu díl 20. – RADOMÍR PACH

   

 

Radomír Pach ze Slezské Ostravy je naším členem od prosince 2011. Že náš dotazník pojal zcela originálně, se můžete přesvědčit na jeho konci. Možná tim bude inspirovat další naše členy :-).

Jak dlouho běháš? Deset roků

Kolikrát týdně běháš? Neběhám pravidelně

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Neměřím to

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Běhám i bez hodinek

Kde nejčastěji běháš? Komenského sady

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Výhradně sám

Posloucháš při běhu hudbu? Neposlouchám

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Na haldu Ema

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Forest Gump, Jára Cimrman

Jaký typ závodu preferuješ? Pevný podklad a může být dokola kola.

Máš svůj oblíbený závod? Porubský čtvrtmaraton

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Výběh Lysé hory

Jaké máš běžecké ambice? 100km nebo iron man

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Mimo rybaření a houbaření, FŠE!!!

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Rock and roll , sci-fi

Co bys popřál(a) našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Ať to běhá všem do kopce ale i z kopce (a nerozbijou si přitom h..u/pusu).

Tvé aktuální rekordy:

5 km: 21:57 (F-M 2012)

10 km: 46:26 (F-M 2012)

půlmaraton: 1:52:57 (Ostrava-Hrabová 2016)

maraton: 3:59:26 (Ostrava 2012)

Rarovi bylo pár slov k otázkám pro své vyjádření málo a tak se moc hezky o svém „běhání“ rozepsal. Zde je jeho autentická zpověď:

Takže mé celé jméno je Radomír Pach, chci ale upozornit že dost často používám přezdívku R@ra. (hlavně ve chvílích kdy se nechávám políbit múzou, to ale trošku předbíhám bo k dalším volnočasovým aktivitám se teprve dostaneme)

Sportuju vlastně co si pamatuju a vždycky mě to bavilo, hlavně teda miluju kolektivní sporty. Jenže tady je jedna potíž že i na párové sporty (tenis, badminton, apod.) musíte mít někoho kdo ve stejný časoprostor má nejen čas ale je zdravý a výkonostně na přiměřené úrovni, jinak je to celkem o ničem. V podstatě jsem rád za kohokoli kdo je ve stejný time na stejném místě se stejným odhodláním a vybavením. Tady tyto starosti v sólo sportech odpadají, takže tady odpovídám na otázku kdy, kde jak chodím běhat. Převážně sám ,(poslední dobou si neberu ani hodinky natož nějaké sportestry) a běžím jak ten Forest, až se zastavím. Podobně je to i s vyjížďkou na kole, plaváním, in-lajnech, běžkování, trekování. Když se někdo přidá tak to jenom vítám, a čím víc tím líp. Cíleného domlouvání kolektivu si ale užívám právě při kolektivních sportech kde je to nutnost. Co se teda týká toho běhání, běhám kde se naskytne příležitost, nejčastěji jsem ale vidět v okolí haldy Ema a v Komenského sadech (takže runfest jsem měl na domácím stadiónu)

Při mých sportovních aktivitách běhám vlastně co žiju, jestli bych to měl ale specifikovat na první účast na závodech tak to jsem tomu propadl přesně před deseti lety kdy jsem dostal nápad dát si půlmaratón běl Emila Zátopka Kopřivnice-Rožnov. Tam jsem se dokonale odrovnal (kdo zná tento běh a jeho profil tak ví že je co běžet) a řekl si „tak todleto nikdy více“, samozřejmě za měsíc jsem už stál na startu Porubského ¼ maratónu a . . . a stala se ze mě běhna! (na otázku srdcového běhu je právě asi Porubský čvrtmar. můj favorit)

Tak nějak si uvědomuju že nejraději běhám na pevném podkladu, a za teplejšího počasí. Proto paradoxně další oblíbené závody mám, co pořádá seitl gang, okolo vánoc. Právě na jedněch takových závodech v prosinci roku 2011 jsem využil hozeného lana a stal se členem, báječného kolektivu, MK Seitl Ostrava. Tady musím zmínit úplně mojí top akci které jsem se zúčastnil, a to jsou olympijské štafetové běhy.

Jinak mé běžecké ambice nejsou nějak velké, tady se právě dostávám k dalším volnočasovým aktivitám. Tím že válčím na více frontách, tak nemám časový prostor se nějak vice rozběhnout. A bez tréninku nic na světě nejde samo od sebe to dobře vím. Každopádně kdo by měl zájem se zúčastnit třeba basketbalu, volejbalu, hokeje, bruslení, tenisu, badmintonu, ping-pongu, cyklo, plavání, diskgolf, geocachingu apod. jsem k dispozici. No takže k uvedenému je můj zatím největší běžecký úspěch maratóm pod čtyři hoďky. (mým snem nebo cílem je zvládnou celého iron mana /no nevím?!/) A jsem zase u tréninku a volného času ve kterém musím stihnou nějaké hudební fesťáky a podobné kulturní aktivity. (tady jsem u toho líbání s múzou a mého hraní /mimo jiné/ v mladých letech v technopopové kapele – což bych chtěl samozřejmě taky obnovit).

Tož a běhnám ze seitl teamu přeji ať hlavně ve ZDRAVÍ vždy doběhnou! (Bo zranit se při sportování v tom jsem jako dost dobréj, tak jako vím o čem mluvím,ja!)

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..