Členové klubu díl 1. – MARTINA METZOVÁ

Pro první díl našeho seriálu, kde budeme představovat naše oddílové kolegy, jsme nemohli vybrat nikoho jiného než ženu. Něžné pohlaví vždy rozzáří každý běžecký závod, upoutá oči mužů a přinese obdiv nad jejich výkony.
Představujeme vám Martinu Metzovou. Členkou MK Seitl je od roku 2014 a ráda jej reprezentuje také na zahraničních závodech. K závodům vyjíždí z Ostravy Hrabůvky. Zde jsou její odpovědi:

Jak dlouho běháš? Ono se snad ani nedá říct, že běhám. První pokusy byly v roce 2012, kdy jsem zkusila i několik závodů. Pak po necelých 3 měsících tehdy pravidelného běhání 3x týdně po půl hodině jsem zjistila, že jsem těhotná a běh šel stranou. Po narození syna v únoru 2013 jsem se pokusila navázat a již od dubna začala běhat, ale tentokrát bez tréninku, pouze formou účasti na různých závodech. A tohle mi zůstalo. Takže vlastně takový běžec/neběžec.

Kolikrát týdně běháš? Tréninkově téměř vůbec, občas se zúčastním nějakého závodu. V letech 2014 a 2015 to bylo vždy cca 35 závodů ročně, letos mi to bohužel zatím nevychází časově a trochu i zdravotně, ale to se teď doufám zlepší. Taky si slibuji, že už konečně občas vyrazím i jen tak tréninkově.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? No comment 🙂

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Občas jsem využila aplikaci Sports Tracker, ale já mám vlastně každý běh měřený a své časy si najdu ve výsledkových listinách jednotlivých běhů, takže momentálně nepoužívám nic.

Kde nejčastěji běháš? Tam, kde se zrovna koná závod.

Běháš raději sama a nebo s někým dalším? Musím se přiznat, že jsem se teď byla poprvé jen tak proběhnout v Bělském lese s kamarádem a byla to pro mě příjemná změna. Abych si netrhla ostudu, tak jsem určitě běžela víc, než kdybych tam byla sama (to by se podobalo spíše indiánskému běhu). Takže objevuji, že by mi asi vyhovoval trénink s někým dalším.

Posloucháš při běhu hudbu? Ne, ani si to neumím představit, toto mě neláká.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžela? Masaryk run na brněnském Masarykově okruhu, netradiční místo, ale jednou stačilo. Jinak určitě nesmím opomenout Salamon Slezský maraton a nádherné prostředí Těšínských Beskyd, tam se letos vrátím.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Fandím každému, kdo neleží jen doma na gauči a alespoň trochu sportuje. Nemusí se nutně jednat jen o běh.

Jaký typ závodu preferuješ? Loni jsem si vyzkoušela závody typu Lysohorský čtyřlístek, Slezský maraton nebo Cutt Beskydy a moc se mi to líbilo. Potěšilo mě, že se mi podařilo všechny dokončit, a proto jsem letos přihlášena na další závody tohoto typu.

Máš svůj oblíbený závod? Určitě Hornickou desítku, všeobecně velmi populární a výborně zorganizovaný závod.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdá? Mé výkony skutečným běžcům musí být k smíchu, přesto mám radost z každého dokončeného závodu.

Jaké máš běžecké ambice? Nemám ambice, hlavně se nezranit a užívat si pohyb v jakékoliv formě.

Vlastně mám pro letošek takový malý cíl. Chci zkusit 100 km – je to pro mě ale spíše chodecký cíl, nevím, co to se mnou udělá, takže raději opatrně, třeba při dalším pokusu to už pak bude chodecko/běžecký cíl. Uvidíme :-).

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Sportem č. 1 byly, jsou a budou pro mě lyže, bohužel sněhové podmínky u nás a mé finanční možnosti mi nedovolují věnovat tomu tolik, kolik bych si přála.

Jinak pravidelně hrávám badminton, občas zajdu na spinning nebo H.E.A.T, rekreačně kolo, inline brusle.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Mám malého syna, navíc jsem už dvojnásobnou babičkou, takže času je málo. Pokud mám nějaký volný čas, snažím se vyrazit, nejčastěji někam na hory, strávit ho prostě aktivně.

V loňském roce jsem se seznámila s několika, teď už snad mohu říct, kamarády, kteří pravidelně chodí/běhají na Lysou horu. Alespoň jednou za 14 dní se k nim pravidelně přidávám bez ohledu na aktuální počasí. To je pro mě bezva relaxace, v přírodě, s bezva lidmi.

Co bys popřál(a) našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Všem bych ráda popřála hlavně zdraví a našemu klubu hlavně spokojené, aktivní členy. Aby byl klub stále na úrovni a poskytoval jim zázemí, péči a dobrou pohodu, tak jak je tomu doposud.

A Ottovi děkuji, že mě přesvědčil být součástí.
A Láďovi D. za slovní podporu, při každém závodě, kde se potkáme.

Aktuální rekordy:

5 km: 0:26:36 (Kateřinský běh Hrabovou, 2014)

10 km: 0:52:09 (Night run Ostrava, 2014)

půlmaraton: 1:57:36 (Košice, 2014)

maraton: 4:33:54 (Mnichov, 2015)

My Martině děkujeme za odpovědi. Přejeme ji pevné zdraví, dostatek času na své koníčky a aby se ji podařilo naplnit její letošní běžecký sen.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..