Členové klubu díl 14. – STANISLAV JANČÁŘ

Stanislav Jančář je jedním z mála členů našeho klubu, kteří již překonali magickou hranici sta uběhnutých maratonů. Stejně jako jeho žena Helena (manželský pár Jančářových bydlící ve Větřní u Českého Krumlova) je členem MK Seitl od roku 2014.

Jak dlouho běháš? Běhám od r. 1994, maratony od r. 1997. Měl jsem dlouhou pauzu 7. 2000 – 5. 2009, hlavní důvod bylo koleno.

Kolikrát týdně běháš? 2-3 krát týdně. Na víc nemám čas ani energii.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Kolem 50 km, i méně.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Ne

Kde nejčastěji běháš? Kolem řeky po cyklostezce.

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Většinou běhám sám, je to způsob relaxace.

Posloucháš při běhu hudbu? Ne

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Maraton v Imstu v Rakousku v červenci 2015. Start a samotný maraton probíhal po silnici mezi Alpami. V první části byla většinou zima, v druhé pak neuvěřitelné horko.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Obdivuji Šaňa Simona a Míru Krumera pro jejich houževnatost a maratonskou dlouhověkost. Samozřejmě i pro přátelskost.

Jaký typ závodu preferuješ? Maratony, především po silnici.

Máš svůj oblíbený závod? Oblíbené jsou pro mě maratony, které nekončí cílem, ale posezením s přáteli.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Na účast v Magredi Mountain Trail v Itálii v Dolomitech v r. 2012. Je to ultramaraton na 100 mil. Umístil jsem se na konci první třetiny ze všech startujících. Jsem též rád, že od letošního března patřím mezi „stovkaře“ maratonce.

Jaké máš běžecké ambice? Chtěl bych v rámci svých možností pokračovat v navyšování počtu uběhnutých maratonů.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Posilování, tedy dá-li se tak nazvat má pracovní činnost frézaře,v produkci umělohmotných oken.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké?Dlouhé roky jsem měl psy. Nyní se ženou poznáváme krásy cestování na motorce.

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let?Členům přeji pevné zdraví a duševní pohodu. Pak je možné mít radost z běhání.

Tvé aktuální rekordy: Jsou již historické, a to z roku 1999

5 km: ?

10 km: 37:55

půlmaraton: 1:23:11

maraton: 2:57:08

My Standovi ke vkročení mezi „stovkaře“ jménem celého klubu moc gratulujeme. Přejeme mu pevné zdraví, hlavně v oblasti kolen, aby mohl své maratonské statistiky dále navyšovat.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..