Členové klubu díl 4. – MARTIN HOŘÍNEK

Dnes přišla řada na dalšího klubového nováčka Martina Hořínka. V oddílovém dresu na závodech ho můžeme potkávat od ledna letošního roku, kdy se stal naším členem. Bydlí v Ostravě – Staré Bělé a zde jsou jeho odpovědi:

Jak dlouho běháš? Od roku 2014.

Kolikrát týdně běháš? V zimě 3-4x, v létě 4-5xtýdně.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Asi cca 35 tréninkově + závod, pokud se nějaký pořádá.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Garmin Forerunner 220

Kde nejčastěji běháš? Blízko domu – OV Jih a Poodří.

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Spíše sám

Posloucháš při běhu hudbu? Ano

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Zřejmě Lednicko-valtický areál.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Kdysi Honza Zemaník, pak Jarda Navrátil, dneska moje žena :-). Obdivuju a fandím každému, kdo je schopný překonat své (in)dispozice a hýbat se a pracovat na sobě.

Jaký typ závodu preferuješ? Terén, horský běh, dneska už mi nevadí ani silnice.

Máš svůj oblíbený závod? Těch je asi víc. Obecně jakýkoli závod v hezkém nebo zajímavém prostředí, který se neběží pořád dokola. Olomoucký půlmaraton, Běhej lesy Lednice, Hostýnská osma, Silesia kross půlmaraton, vlastně se mi líbila i Krakonošova 100.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Ten doufám ještě přijde 🙂 . Zatím asi Beskydská sedmička (16:06 hod.) a Ostravský půlmaraton (1:46 hod) během jednoho víkendu v roce 2015

Jaké máš běžecké ambice? Běžet rychleji a déle. Konkrétní cíle se zatím vyvíjí, když jsem začínal běhat, chtěl jsem mít 10 Km za 40 min, půlmaraton za hodinu a půl a uběhnout klasický maraton. To všechno by mohlo letos doufám klapnout.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Loni jsem začal jezdit na kole.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Historie, hudba, četba, díky synovi poslední dobou i PC hry, práce na zahradě a kolem domu a (kupodivu) mě baví i moje zaměstnání.

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Hodně spokojených a motivovaných členů a také nějaký ten klubový úspěch 🙂 .

Aktuální rekordy:

5 km: 20:14 (Run Tour Praha, X 2015)

10 km: 41:24 (Run Tour Plzeň, IX 2015)

půlmaraton: 1:31:03 (Memoriál Fr. Ohery, II 2016)

maraton: 3:52:45 (tréninkově III 2016)

My Martinovi děkujeme za jeho čas, který věnoval odpovědím. Držime mu palce, aby své cíle pro letošní rok splnil, určitě na to má a mohl si stanovit vyšší a příšnější osobní limity.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..