Členové klubu díl 16. – JANA DOMINIKOVÁ

 

Abychom měli manželský pár z Ostravy – Poruby kompletní, přinášíme dnes odpovědi naší členky Jany Dominikové. V našem oddílu je od října roku 2015. Ač neběhá moc dlouho, nehodlá nic uspěchat a klade si před sebe postupné cíle.

Jak dlouho běháš? Asi rok a půl.

Kolikrát týdně běháš? 3 – 4x

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Je to různé, ale měsíčně asi 170 km.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Používám hodinky TomTom.

Kde nejčastěji běháš? Nejčastěji v Ostravě Porubě a okolí. Ráda si s přáteli běžci zajedu zaběhat i na jiná místa, ale z časových důvodů to není vždy možné.

Běháš raději sama a nebo s někým dalším? Ráda běhám s dalšími stejně nadšenými lidmi jako já 🙂. V případě trénování rychlosti, kdy se snažím makat, upřednostňuji běh o samotě 🙂.

Posloucháš při běhu hudbu? Spíše ne.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžela? Žádné konkrétní místo mě nenapadá. Mám ráda běhání v lese a přírodě. Jakékoliv takové místo, je pro mě zajímavé a příjemné.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Žádný konkrétní běžecký vzor nemám, ale fandím všem lidem, které běh baví, naplňuje a prostě dělá jejich život radostnější. Na svém muži obdivuji jeho píli, s jakou přistupuje ke svému běhání.

Jaký typ závodu preferuješ? Silnice a terén.

Máš svůj oblíbený závod? Zatím toho za sebou tolik nemám, ale líbil se mi Memoriál Michala Pětroše a to hned z několika důvodů. Startovným se přispívá na mobilní hospic Ondrášek. Závod má pěknou trasu (převážně lesem) a je tam super atmosféra.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdá? Před půl rokem bych řekla, že jsem hrdá za uběhnutý půlmaraton pod 2 hodiny, ale teď už bych od sebe očekávala více 🙂. Dá se tedy říct, že jsem na sebe hrdá, když vidím zlepšení v zaběhnutém čase.

Jaké máš běžecké ambice? Momentálně běhám maximálně půlmaraton nebo něco podobného a chtěla bych si zlepšovat časy na této a kratších vzdálenostech. Až má dcera bude starší a nebude už stát o mou pozornost, přijde na řadu trénink na maraton. Je tu ovšem jedna vyjímka 🙂. V případě výhry startovného na maraton v New Yorku 2017 na letošním RunFestu bych si čas na trénink našla 🙂.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Několikrát týdně jezdím na koni a občas zajdu na power jógu. Na nic jiného už nezbývá čas.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Ráda cestuji a každý rok bych chtěla navštívit místo, kde jsem ještě nebyla. Další věci, co mě baví, by se našly, ale rodina, běhání a jízda na koni zabere všechen můj volný čas.

Co bys popřála našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let? Úspěchy a hodně nadšených běžců 🙂.

Tvé aktuální rekordy:

5 km: 24:02 (duben 2016)

10 km: 49:10 (květen 2016)

půlmaraton: 1:54:23 (únor 2016)

maraton:

Jsme moc rádi, že si Jana udělala čas na náš dotazník. Přejeme ji, aby její výkonnost i nadále vzrůstala jako doposud a ona tak mohla být na své časy hrdá. A aby na ni mohl být hrdý také její manžel :-).

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..