Členové klubu díl 15. – ONDŘEJ DOMINIK

 

Také v Ostravě máme běhající pár. O manželích Dominikových z Ostravy – Poruby ještě před pár léty v běžeckých kruzích nikdo nevěděl. Dnes už se poměrně pravidelně objevují ve výsledkových listinách místních závodů. Přednost dostane Ondřej Dominik jako služebně starší člen oddílu. Klub reprezentuje od prosince roku 2014.

Jak dlouho běháš? Pravidelně od března 2013

Kolikrát týdně běháš? pětkrát až sedmkrát

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Záleží na období. V přípravě jde týdenní kilometráž i nad 100km. V sezoně pak 60-90 km za týden.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Hodinky s GPS Garmin a TomTom.

Kde nejčastěji běháš? Drtivá většina mých výběhů začíná a končí u mého bydliště, takže Ostrava Poruba, lesopark Myslivna, Plesná, Děhylov, Třebovice, Svinov…

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Převážně sám, ale když mám volný výklus, tak rád využiji toho, že se k někomu přidám.

Posloucháš při běhu hudbu? Zpočátku ano. Dneska už poslouchám jen své tělo, myšlenky v hlavě a zvuky okolí 🙂.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Solný důl v polské Bochni.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Z běžců obdivuji sportovní i životní příběh Emila Zátopka. Jinak fandím všem, kteří svůj sport dělají poctivě, s radostí a nemusí to být jen na vrcholné úrovni.

Jaký typ závodu preferuješ? Spíše silnice. Své kouzlo mají také závody na dráze.

Máš svůj oblíbený závod? Těžko vybrat jeden jediný. Některé závody zůstávají v oblibě výkonem, jiné tratí, další třeba příjemným setkáním s kolegy běžci 🙂.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Na první zdolání maratonské vzdálenosti.

Jaké máš běžecké ambice? Pokud to půjde, posouvat své běžecké hranice dál a dál.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ?Vysokohorská turistika. Od dětství mi učaroval tenis, ale poslední roky na něj nezbývá čas.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Hudba (není tajemstvím, že jsem velkým fanouškem irských U2), cestování (slabost mám pro Himalaje), dobrá kniha nebo film.

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let?Usměvavé a spokojené členy, kteří se dokáží pohybem radovat, vzájemně si fandit, podporovat se a také se respektovat.

Tvé aktuální rekordy:

5 km: 17:13 (květen 2016)

10 km: 34:56 (březen 2016)

půlmaraton: 1:17:51 (duben 2016)

maraton: 2:52:41 (květen 2016)

My Ondrovi děkujeme za odpovědi a budeme mu držet palce v posouvání svých běžeckých hranic. A také budeme rádi, když bude i nadále společně se svou ženou reprezentovat náš klub na závodech.

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..