Členové klubu díl 21. – MARTIN BOTH

Vsetínský rodák Martin Both žil dlouhé roky v Kopřivnici a momentálně se jeho působištěm stala stověžatá Praha. Tento šikovný běžec, ale také triatlonista, vstoupil do našeho klubu na jaře roku 2013 a to po apelech Jardy Hrabušky a Milana Adamce :-).

Jak dlouho běháš? Myslím, že už je to osm let. Závodně teprve čtyři roky.

Kolikrát týdně běháš? Průměrně asi třikrát.

Kolik kilometrů týdně v průměru naběháš? Pohybuje se to mezi 20-30km, občas se povede i něco kolem 40km nebo malinko víc.

Používáš nějaký sport tester, běžecké hodinky, GPS aplikaci v telefonu? Pomalu dosluhující Timex Ironman.

Kde nejčastěji běháš? Havlíčkovy sady alias Grébovka.

Běháš raději sám a nebo s někým dalším? Raději sám, ale občas není špatné někoho k sobě přibrat.

Posloucháš při běhu hudbu? Ne. Musím slyšet okolí.

Jaké bylo nejzajímavější místo, kde jsi zhruba za poslední rok běžel? Je to sice déle, ale určitě solné doly v polském městečku Bochnia.

Máš svůj běžecký vzor, popřípadě někoho obdivuješ či nějakému běžci (sportovci) fandíš? Takový oblíbenec je Petr Vabroušek, který mne tak trochu do víru sportu a závodění kdysi ve Zlíně přivedl.

Jaký typ závodu preferuješ? Určitě silnice a nejlépe okruhové závody. V terénu jsem se zatím vždycky ztratil, tak se tomu spíše vyhýbám.

Máš svůj oblíbený závod? Nejraději vzpomínám na Ostravský maraton v Běláku, ale ten už se nekoná.

Na který svůj dosavadní běžecký výkon jsi nejvíce hrdý? Zřejmě na maraton v rámci MČR v dlouhém triatlonu 2013, kdy jsem za daných podmínek zaběhl jeden z nejrychlejších běžeckých časů toho dne.

Jaké máš běžecké ambice? Nic velkého. Zůstat u sportu, občas si zatrénovat, zazávodit a díky tomu nebýt tlustý.

Jaké další sporty, kromě běhání, nejčastěji provozuješ? Triatlon, na který jsem poslední dva roky stejně jako na běh neměl moc času. Příští rok už se snad povede odjezdit český pohár.

Máš kromě běhání ještě nějaké jiné koníčky či zájmy, jaké? Je toho více. Zejména četba, plastikové modelářství, letectví, hokej, cestování…

Co bys popřál našemu klubu MK Seitl Ostrava do dalších let?Nadále bezproblémový chod, přátelskou atmosféru a úspěšné pořádání závodů všech distancí.

Tvé aktuální rekordy:

5 km: 16:20

10 km: 35:07

půlmaraton: 01:18:21

maraton: 02:46:23

My Martinovi děkujeme za odpovědi a také za reprezentaci našeho klubu. Přejeme mu pevné zdraví, aby se mu již zranění vyhýbala a on tak mohl naplno využít potenciál, který v něm dřímá :-).

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..