Ludgeřovická 15 po sedmnácté

Za rok oslaví L15 své osmnácté narozeniny – bude tedy plnoletá 😊. Jenže dospěle tento závod působí už několik let. Nebál bych se použít příměr, že působí až mazácky. Pro mě osobně to byl v Ludgeřovicích osmý start. Jednou z toho, v době covidové a krátce po mé covidové rekonvalescenci, jsem se přeregistroval z hlavní trasy na tříkilometrovou. Takže už můžu trochu srovnávat.

Závod se v posledních letech dostal na úroveň, která snese velmi vysoká měřítka a těší se velké oblibě. Kdybych měl použít běžecký příměr, jsou místní borci z pořádajícího BK Ludgeřovice takoví pořadatelští „ultramaratonci“ 😊.

A teď něco k samotnému závodu, aby to nebylo jen o chvále a lichotkách organizátorům, ale také o dřině a potu. Hlavního závodu, na který se upírala největší pozornost, se zúčastnilo 298 vytrvalců. Letos přálo počasí a terénní vložka při výběhu do Černého lesa byla dobře běhatelná, takže nedělala větší problémy. O to víc jsme si mohli závod na trati užít a rozdat si to se soupeři – nebo třeba sami se sebou.

Nejlépe se to povedlo favoritu číslo jedna Jakubovi Zemaníkovi (SSK Vítkovice), který taktikou start–cíl zvítězil v čase 49:30 minut. Konkurovat se mu snažil celkově druhý Tomáš Štverák (Sportovna), ale zaostal o 3:22 minuty. Třetí doběhl Roberto Dimiccoli z Ratiboře v čase 54:08 minut.

Ženskou kategorii ovládla běžkyně s příznačným příjmením Barbora Závodník (CEP) v čase přesně jedna hodina. Druhá skončila Zuzana Starečková (Sportovna) za 1:04:43 a třetí doběhla Veronika ze Sportovny v čase 1:06:11 – její příjmení nám bohužel výsledková listina nenabídla.

Našich zástupců jsem napočítal celkem patnáct. Čtrnáct startovalo v hlavním závodě a jednoho jsme měli v Nordic walking:

Ondřej Dominik – 58:40
Marek Škapa – 59:10 (1. místo v kategorii)
Milan Ondrášek – 1:03:40
Petr Škrabánek – 1:03:54 (2. místo v kategorii)
Roman Slowioczek – 1:08:24
Zuzana Krajíčková – 1:10:30
Jan Krajíček – 1:12:44
Iva Pachtová – 1:13:01 (2. místo v kategorii)
Pavlína Rybová – 1:13:08
Petr Milfait – 1:13:58
Tomáš Lipina – 1:16:03
Kateřina Melounová – 1:17:53
Jana Dominiková – 1:21:37
Josef Smola1:39:25 (2. místo v kategorii)

Nordic walking
Petr Jorníček – 1:59:15

Po závodě už to bylo hlavně o sdílení dojmů, doplňování energie dobrotami, vyhlašování výsledků a také o číhání na případný úlovek v bohaté tombole.

Tak zase opět za rok, dámy a pánové…

Ondra

Facebook Comments

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..