Rekovická trojka a desítka

Ve Frenštátě p. R. a okolí se koná celá řada běžeckých závodů. Některé jsou zařazeny do místního běžeckého poháru, jiné jsou samostatné. Mezi druhé zmíněné patří sobotní závod v Rekovicích. Pro ty, kteří neví, kde Rekovice leží, malá nápověda. Jedná se o bývalou osadu na úbočí Velkého Javorníků nad skokanskými můstky na Horečkách. Z katastrálního hlediska jsou na území Trojanovic. Z celé osady zbyla jen kaple a nově, krásně rekonstruovaná restaurace. Vedle se nachází amfiteátr a nová naučná stezka v korunách stromů.

Hlavním organizátorem běhu je všem dobře známý Štefan Groš. Prvních deset ročníků se běhal jen 3 kilometrový kros. To však bylo pro vytrvalce málo a tak od lonska přibyla desítka. Po startu u hospody následuje krátká rovinka po asfaltu. Další kilometr vede terénem, který přejde v horskou lesní silnici. Neustále nahorů, dolů až na obrátku a stejnou cestou zpět. Kromě obou dlouhých běhů byli na programu i závody dětí na kratších vzdálenostech. Přesný počet startujících je neznámý, protože výsledky zatím nejsou bohužel k nalezení.

Na startovní čáru desítky se postavilo cca 60 zájemců. A mezi nimi i nečekaně početná výprava našeho klubu. A hned je třeba dodat, že výprava velmi úspěšná. Absolutním vítězem se stal Honza Fousek, který od startu bojoval s Ondrou Dobiášem. Nakonec využil jeho slabší chvilky a ve stoupání si vytvořil rozhodující náskok. Do cíle doběhl v novém tratovém rekordu 35:53 s náskokem 11 sek. a vratil Ondrovi porážku z minulých závodů.

Jako třetí celkově a první v B doběhl Marek Škapa. Od prvního kilometru až do cíle běžel osamocen a s časem 37:44 byl spokojen. Hned dva zástupce na bedně jsme měli v C. Petr Škrabánek 38:21 skončil druhý před Petrem Jorníčkem 42:28. Náš nový člen Ladislav Březina45:14 byl v kategorii pátý a Láda Dvorský 45:15 šestýtý. A nakonec Pepa Smola 53:38 skončil v kategorii čtvrtý. Závodu na 3km se zúčastnil Radomír Pach a doběhl v čase 16:52 na pátém místě v kategorii.

Štefan je zkušený běžec a na organizaci to bylo poznat. Kromě odměn pro vítěze byla velmi bohatá tombola s hodnotnými cenami. Každý účastník dostal před závodem koláč a v cíli pak čekal výborný guláš. Vyhlašování se trochu protáhlo, protože kategorií bylo hodně. Ale počasí vydrželo bez deště a tak se určitě nikdo nezlobil.