Silvestrovský běh

Na startu Silvestrovského běhu Hrabovou se sešlo 120 běžců, kteří si mohli vybrat mezi Lidovým během, kdy je čekal jen jeden okruh, nebo Hlavním závodem o délce 9550 m ve dvou okruzích. Závod vedl celou cestu po asfaltu a o značení trasy a navigaci ze strany pořadatelů nebyla nouze.
Díky teplému počasí se účastníci závodu mohli hodit do gala a vytáhnout jarní dresy. Někteří otužilci i letní elasťáky a tílka. No nebyla o ně nouze. Už při rozklusu s Jančou Kilčou jsem si říkala, že by bylo dobré něco ze sebe taky shodit, ale nějak k tomu nedošlo, tak mi nezbývalo nic jiného než během závodu zjistit, že si rukávy u mikiny už opravdu více k loktu nevytáhnu.
Běžci se rozprostřeli rychle po celé trase závodu, která vedle od hřiště Sokola Hrabové po cyklostezce směrem ke kostelu sv. Kateřiny a zpět podél hlavní cesty ulice Paskovské. Nejsem milovníkem okruhů, ale dva se dají krásně zvládnout, a navíc při povzbuzení ze strany diváků, i s úsměvem. Tentokrát jsem docela zanedbala snídani, takže mě na prvním okruhu začaly chytat křeče v žaludku a do toho píchání v boku. Ale dle rady Otty, při proběhnutí kolem cílové a startovní části, a jeho pomyslně vztyčeného výhružného prstu, jsem se snažila držet celé druhé kolo běžce přede mnou. Povedlo se, jak to u mě bývá zvykem na posledních 3 kilometrech jsem ještě předběhla pár závodníků, ano mám tedy zásoby a musím více makat, a úspěšně s doprovodem Milana doběhnout do cílové rovinky.
Na kratší trase Lidového běhu o délce 4,8km jsme neměli žádného z našich běžců. Oproti tomu na Hlavním závodě o ně nebyla nouze. Mezi ženami nás reprezentovaly Petra Pastorová 34:51 jako 1. ve své kategorii, za ní na 2 místě Magdaléna Drastichová 36:40 a další ženou ve stejné kategorii byla Irena Koczyová 50:31. V další kategorii žen doběhla jako 3. Jana Kilarová 45:30.
Nejmladší kategorii mužů jako 3. obhájil Aleš Miko 32:16 v patách s Patrikem Pastorem 32:30 pronásledovaným Janem Fouskem 33:16. Ve stejné kategorii doběhli ještě Josef Šlahař 39:36 a Milan Ondrášek 41:00. Ondřej Dominik 33:26 s přehledem získal 1. místo v další kategorii, v níž přiběhli do cíle i Miroslav Valošek 40:44 a Radomír Doležel 49:40. Své úspěchy poslední den v roce mohli slavit i 1. ve své kategorii Marek Škapa 35:09 a 2. ve stejné kategorii Dan Šindelek 35:57, kteří velmi často spolu soupeří o přední příčky dané kategorie. Mezi další jejich soupeři byli Petr Jorníček 39:38 a Petr Milfait 42:54. V další kategorii na 1. místě uspěl Roman Slowioczek 39:40 a ve stejné kategorii doběhli Pavel Ivko 52:34, Jaroslav Hrabuška 53:46 a Petr Jadrníček 53:47. V poslední kategorii mužů 1. místo získal Alfons Vytisk 45:04 a 3. Josef Smola 50:55.

Všem běžcům i neběžcům přeji spoustu jakkoliv zdolaných km v roce 2022.